ماموستا سیدمهدی برزنجی :ضرورت نظارت بیشتر مسوولان بر بازار
1397/5/28
امام جمعه مسجد جامع فرجه سنندج
ماموستا سیدمهدی برزنجی :ضرورت نظارت بیشتر مسوولان بر بازار
امام جمعه مسجد جامع فرجه سنندج گفت: نظارت بیشتر بر فعالیت بازار از سوی متولیان امر ضروری است و اینکه عنوان می‌شود اجناس در بازار ارزان شده است، برخی کالاهای ضروری اصلا در بازار وجود ندارد.

امام جمعه مسجد جامع فرجه سنندج

 

ضرورت نظارت بیشتر مسوولان بر بازار

 

 

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا سیدمهدی برزنجی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع محله فرجه سنندج، اظهار کرد: خداوند به حضرت ابراهیم وحی کرد که بیت را از بت خانه پاک گرداند و برای کسانی که می‌خواهند طواف کنند دوباره ترمیم و از نو بسازد و آنجا را پناهگاه مسلمانان بنما.

امام جمعه مسجد جامع فرجه سنندج قضاوت در اسلام را بسیار مهم دانست و گفت: قاضی باید آنقدر با عدالت عمل کند که کوچکترین خطایی در قضاوتش وجود نداشته باشد.

ماموستا برزنجی اظهار داشت: مسئولین از عصر اول تا حال، زمانی که صادقانه رفتار کردند آن ملت و مملکت سربلندانه زندگی کرده‌اند و در غیر این صورت آن ملت و مملکت متزلزل و ناراحت می‌شوند.

وی نظارت بیش از پیش بر فعالیت بازار از سوی متولیان امر را ضروری دانست و تصریح کرد: عنوان می‌شود که اجناس در بازار ارزان شده است این درحالی است که برخی کالاهای ضروری اصلا در بازار وجود ندارد.

امام جمعه مسجد جامع فرجه سنندج به برخی آداب حج گریزی زد و گفت: پیامبر مکرم اسلام آنقدر مکه را دوست داشتند که فرمودند:«ای مکه خداوند تو را دوست دارد تو نزد خداوند پاکترین زمین هستی».

ماموستا برزنجی تصریح کرد:زمانی که پیامبر از مکه رفتند فرمودند: اگر من را از مکه بیرون نمی‌کردند من این خاک را بجای نمی‌گذاشتم.

وی افزود: ابن عباس نیز در این زمینه می‌فرماید: نمازی که در مسجد مدینه بجای آورده شود هر رکعت آن معادل 10 هزار رکعت است و نمازی که در اقصی بجای آورده شود هر رکعت برابر هزار رکعت است.

امام جمعه مسجد جامع فرجه سنندج گفت: نماز به پای داشتن در مسجدالحرام در مقابل 100 هزار نماز در باقی مساجد خداوند جزا و پاداش می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه خداوند تبارک و تعالی در مورد مسجد الحرام فرموده است این بیت برای مسلمانان، جای امن و امان است، گفت: خداوند دعا و درخواست مغفرت حجاج را برای ما می‌پذیرد و امیدواریم این توفیق بزرگ شامل حال همه شود.

انتهای پیام/


آخرین کتاب ها