ماموستا عبدالسلام محمدی:بزرگان اهل سنت از نظر اعتقاد و عمل همگی علوی و محب اهل بیت مکرم هستند
1397/6/12
امام جمعه اهل سنت بیجار
ماموستا عبدالسلام محمدی:بزرگان اهل سنت از نظر اعتقاد و عمل همگی علوی و محب اهل بیت مکرم هستند
امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: بزرگان اهل سنت از نظر منش، اعتقاد و عمل همگی علوی و محب اهل بیت مکرم بوده و با دستگاه اموی مخالفت‌های بسیاری داشته‌اند.

امام جمعه اهل سنت بیجار

بزرگان اهل سنت از نظر اعتقاد و عمل همگی علوی و محب اهل بیت مکرم هستند

 

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا عبدالسلام محمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در بیجار به ضرورت برادری و وحدت در بین فرق اسلامی تاکید و اظهار داشت: محور وحدت ما قرآن، نبی مکرم و اهل بیت طاهرش است که زندگی و سیره این بزرگان مملو از بخشش‌ها و گذشت‌هایی است که حتی نسبت به مخالفانشان داشته‌اند.

امام جمعه اهل سنت بیجار خاطرنشان کرد امروزه اهل سنت و اهل تشیع شکر خدا با یکدیگر وحدت، برادری و الفت دارند و اگر تعدادی افراد مریض و مبغض می‌خواهند این برادری را به تفرقه و هنجارشکنی تبدیل کنند وظیفه همگی است که اجازه ندهیم.

ماموستا محمدی با بیان اینکه عده‌ای می‌خواهند دستاوردهای نظام مقدس انقلاب اسلامی را در حوزه وحدت اسلامی تضعیف و ضایع کنند و آب در آسیاب دشمن بریزند، اظهار کرد: فرمایشات مقام معظم‌ رهبری(دام برکاته) در باب وحدت و برادری و حفظ حرمت‌های مذهبی همدیگر برای همگی ما نصب‌العین و فصل‌الخطاب است.

وی در ادامه خطبه‌های نماز جمعه بیجار، تصریح کرد: اهل بیت پیامبر اکرم(ص) به عموم ازواج الطاهرات نبی مکرم اسلام و بخصوص اهل‌الکساء شامل (حضرت علی. حضرت فاطمه زهرا، امام حسن و امام حسین علیهم السلام) است و مکانت و وجاهت اهل بیت مکرم در قرآن کریم بسیار روشن و طهارت و پاکی اهل بیت بسیار حائز اهمیت است.

امام جمعه اهل سنت بیجار افزود: در روایتی که از امام ترمذی (رحمه الله) از نبی مکرم اسلام روایت شده، آمده است، کتاب خداوند ریسمانی برای هدایت و نجات مومنین است و در کنار اهل بیت از هم ناگسستنی هستند.

ماموستا محمدی با بیان اینکه در زمان مظلومیت اهل بیت نبی مکرم اسلام، دستگاه حکومتی اموی با جعل احادیث ساختگی، لعن، توهین و تحقیر علیه امام علی و خاندان پاکش روایات مختلفی را جعل کردند که از جمله آنها (انا جد کل مومن تقی) است، گفت: در حالیکه نص روایات بر سیادت، قیادت و همچنین اشاره واضح به اهل بیت نبی دارد که از اولاد امام علی(علیه السلام) و خاندان مطهرش است.

به گفته وی، محبت اهل بیت نبی مکرم اسلام از ضروریات مسلم است همچنانکه امام قریشی و علوی و مجتهد مطلق اهل سنت امام شافعی (رحمه الله) معتقد بودند که هر کس در نماز بر اهل بیت مکرم درود و صلوات نفرستد نماز او نزد خداوند قبول نیست زیرا محبت اهل بیت مکرم فرض بوده و نماز بی‌محبت و مودت و خالی از درود و صلوات بر اهل بیت مکرم هیچ فضیلتی ندارد.

امام جمعه اهل سنت بیجار تصریح کرد: مناقب حضرت علی (ع) در روایات اهل سنت بسیار وجود دارد همچنانکه امام مسلم در کتاب (صحیح مسلم رقم حدیث ۴۴۹) روایت می‌کند "قسم بخداوندی که دانه را شکافت و روح را آفرید پیامبر اکرم برای من عهد وپیمان بست که هیچ کس مرا دوست ندارد مگر اهل ایمان باشد و هیچکس با من بغض و کینه ندارد مگر منافق است.

وی افزود: با توجه به خفقان جامعه در زمان امویان که منکر فضیلت اهل بیت مکرم بودند، اولین امامی که در فضیلت و بیان کرامت و وجاهت اهل بیت مکرم کتابی مدون نمود، در بین اهل سنت امام نسائی بود که در شام، مسجد جامع دمشق شجاعانه روایاتی را در فضیلت امام علی و خاندان اهل بیت بیان نمود که بازخورد و نتیجه بیان فضیلت اهل بیت منجر به آن شد که عده‌ای جاهل و متعصب اموی در مسجد ایشان را مورد ضرب و شتم قرار داده و بعد از چند روز به علت درد شدید و جراحات شهید شدند.

ماموستا محمدی اظهار داشت: بزرگان اهل سنت از نظر منش، اعتقاد و عمل همگی علوی و محب اهل بیت مکرم بوده و با دستگاه اموی مخالفت‌های بسیاری داشته‌اند.

وی گفت: امام شافعی (رحمه الله) در بیان دیگری چنین می‌فرماید: اگر گناه من محبت آل محمد است، از آن گناه توبه نمی‌کنم ایشان روز حشر و هنگام توقف در صحرای محشر شفیعان من هستند اگر آن روز گناهانم فروان باشد.

امام جمعه اهل سنت بیجار در بیان دیگری از خطبه‌ها به موضوع روایات متعدد در مبحث غدیر خم اشاره و بیان داشت: احادیث وارد در مورد واقعه غدیرخم بسیار فراوان است و این ولایت، دوستی و محبت امیرالمومنین حضرت علی(علیه السلام) را بیان می‌کند و این روایات در جهت رفع نگاه‌ها و قضاوت‌های مبغضانه عده‌ای نسبت به امام علی (ع) است که عظمت و وجاهت ایشان را نزد نبی مکرم (ص) بیان می‌کند.

وی در پایان با تاکید براینکه باید بعضی از دیدگاه‌ها اصلاح شود، خاطرنشان کرد: اهل سنت هم مانند برادران شیعه خود نسبت به اهل بیت مکرم ارادت، محبت و احترام فراوان دارند.

انتهای پیام/


آخرین کتاب ها