کتاب مسجد، جوانان و نوجوانان و آموزه های رضوی
1397/7/30
معرفی کتاب
کتاب مسجد، جوانان و نوجوانان و آموزه های رضوی
کتاب «مسجد، جوانان و نوجوانان و آموزه‌های رضوی» چه می‌گوید کتاب مسجد، جوانان و نوجوانان و آموزه‌های رضوی به قلم ژیلا امامی در شهریورماه امسال به چاپ رسیده است.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، کتاب مسجد، جوانان و نوجوانان و آموزه‌های رضوی شهریور به قلم ژیلا امامی در شهریور ماه امسال به چاپ رسیده است.
امامی از پیروان اهل تسنن استان کردستان است که بنا به ارادت خاصی که به اهل بیت (ع) دارد اقدام به تألیف و چاپ این کتاب کرده است.
کتاب مسجد، جوانان و نوجوانان و آموزه‌های رضوی در سه بخش شامل 45 زیر مجموعه است و موضوعاتی چون مسجد و نیازهای معنوی جوانان و نوجوانان، تربیت نسل جوان از نگاه امام رضا(ع)، روش جذب جوانان به مساجد، بهبود شیوه های پیام رسانی دینی، روش و شیوه های تبلیغ و دعوت جوانان و نوجوانان به مساجد، راهکارهای شناخت و تبیین بیشتر ابعاد شخصیتی امام رضا(ع) به نسل جوان، آثار و برکات ترویج سیره رفتاری امام رضا(ع) و آشنا کردن جوانان و نوجوانان با اندیشه‌ها و اخلاق ایشان، جوانان و نوجوانان امروز، چگونه می توانند نسبت به آن امام معرفت پیدا کنند را مورد توجه قرار داده است.
این کتاب حاوی راهکارهایی برای فرهنگ و اندیشه رضوی و توجه جوانان به این امر، نکته های تربیتی و پرورشی نسل جوان در پرتو رهنمودهای امام هشتم(ع) است.
این نویسنده در بخش دوم کتاب مسجد، جوانان و نوجوانان و آموزه‌های رضوی به موضوع تربیت از دیدگاه امام رضا(ع) پرداخته است و مباحثی همچون، مفهوم تربیت و تربیت دینی، توجه به رشد دینی و اخلاقی کودک، نماز خواندن، آموزش قرآن کمک به نیازمندان، روش های کاربردی تربیت فرزند از دیدگاه امام رضا(ع)، نقش مساجد بعنوان نهاد تربیت دینی جوانان، هویت دینی و چرایی نماز و بسیاری مفاهیم و موضوعات دیگر را مورد اشاره قرار داده است.
در بخش سوم کتاب نیز چهل حدیث از امامان معصوم درباره مسجد و اهمیت نماز و نتیجه نهایی از موضوعات مطرح شده را شامل می‌شود.
گفتنی است؛ این کتاب در 190 صفحه و تیراژ یک هزار جلد و توسط مولف چاپ و منتشر شده است، قیمت کتاب 15 هزار تومان است و در هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب که در استان کردستان که از 18 تا 23 مهرماه سال جاری برگزار شد، توجه مخاطبان را به خود جلب و از فروش بالایی برخوردار بود.
این نویسنده، کتاب" بوی گل محمدی "( در رابطه با محکومیت کاریکاتوریست دانمارکی در توهین به ساحت مقدس پیامبر(ص) ) و مجموعه شعر "تصویر عشق" را به چاپ رسانده و هم اکنون کتاب " نقش پیشمرگان مسلمان کرد در تأمین امنیت پایدار کردستان" و مجموعه شعر" هستی من" را در دست چاپ دارد.

آخرین کتاب ها