حمایت از کالاهای داخلی مهم‌ترین اولویت‌ باشد
1397/8/6
امام جمعه موقت دیواندره:
حمایت از کالاهای داخلی مهم‌ترین اولویت‌ باشد
امام جمعه موقت دیواندره گفت: حمایت از کالاهای داخلی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت برای حمایت از اشتغال و رونق اقتصادی باشد.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا قضائی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در دیواندره با اشاره به سالروز شهادت محمدحسین فهمیده بسیجی سیزده ساله که به نام روز جوان و بسیج دانش‌آموزی نامگذاری شده است، اظهار کرد: 13آبان یکی از ماندگارترین روزها در تاریخ انقلاب اسلامی است که باید همواره باید در حفظ آن کوشا باشیم.

 

وی تصریح کرد: رسول مکرم اسلام (ص) برای تمام مردم چراغ هدایت و رحمت است تا جایکه خدا می‌فرماید «وصل شدن به آن حضرت موجب شرافت و کرامت است چون دوست داشتن حضرت رسول(ص) و اهل بیت ایشان بر همه کس از امت فرض است».

امام جمعه موقت دیواندره با بیان اینکه بی‌محبتی و بی‌توجهی و ناراحت کردن اهل بیت گمراهی و ضلالت است، گفت: امام شافعی به عنوان مرجع تقلید اهل سنت در دیوان خود درباره اهل بیت حضرت رسول (ص) فرموده است «ای اهل بیت رسول خدا محبت شما فرض است و این فخر عظیم برای شما کافی است اگر کسی صلوات نفرستد برای شما نمازش باطل است.

ماموستا قضایی به محبت حضرت رسول به نبی مکرم اسلام اشاره کرد و گفت: خدایا من حسین را دوست دارم تو نیز او را دوست داشته باش و ابوهریره (رض) می فرماید: «رسول خدا را دیدم نگاه کردم که حضرت رسول (ص) با لبان خود لب‌های امام حسین را می‌بوسید، مانند آنکه خرمای در دهان گذاشته باشد و از شیرینی آن استفاده کند».

وی خاطرنشان کرد: از آغاز انقلاب تا به حال استکبار جهانی به سرکرده‌ای آمریکای جنایتکار با عنوان‌های مختلف با انقلاب ایران دشمنی و جنگ دارند.

امام جمعه موقت دیواندره  گفت: دشمنان انقلاب برای حذف ارزش‌های اسلامی دست به هر کاری می‌زنند و برای رسیدن به این هدف دست به هر اقدامی می‌زنند.

ماموستا قضایی تحریم‌های ظالمانه دشمنان را از جمله هجمه‌های دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب نام برد و گفت: از دیدگاه اسلام تحریم حکمی ظالمانه است و در هر جائی از جهان هر قدرتی و هر سلطه‌گری هر ملتی را تحریم کند عکس حکم خدا است.

وی با تاکید براینکه خدا سفره نعمت خود را  روی زمین گسترانیده است، اظهار کرد: باید تمام بشریت حتی تمام موجودات از آن سفره استفاده کنند.

امام جمعه موقت دیواندره مقابله با قاچاق و ورود کالاهای خارجی به کشور را در شرایطی که نوع مشابه آن در داخل تولید می‌شود ضروری است، گفت کالاهای مشابه داخلی از طریق قاچاق و یا به هر شیوه دیگری وارد کشور شود چرا که این موضوع به اقتصاد و اشتغال ما ضربه می‌زند.

ماموستا قضایی با تاکید براینکه حمایت از کالاهای داخلی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت است، اذعان کرد: واسطه گران و دلالان ارز با کم کردن ارزش پول ملی در داخل به اقتصاد کشور ضربه بزرگی می‌زنند که باید به صورت جدی با آنها برخورد شود.

 وی مقابله با احتکار کالا را از دیگر نیازهای ضروری برای مقابله با تحریم‌های دشمنان دانست و اذعان داشت: مسوولان باید با کسانی که گران فروشی می‌کنند و میان حلال و حرام فرقی قائل نیستند برخورد جدی داشته باشند.

امام جمعه موقت دیواندره به موضوع پدافند غیرعامل گریزی زد و گفت: حضرت علی(ع) در نهج البلاغه در نامه 12 خطاب به یاران و سپاه اسلام می فرماید :«هر گاه در میدان جنگ قرار گرفتید، مکان‌های را انتخاب کنید و در آن قرار بگیرید مانند دامنه کوه‌ها و کنار رود خانه‌ها تا در آمان باشید» که این نمونه‌های از پدافند غیر عامل است.

 انتهای پیام/


آخرین کتاب ها