حمایت از اقشار نیازمند در شرایط اقتصادی کنونی ضروری است
1397/8/6
امام جمعه مسجد جامع بهاران سنندج:
حمایت از اقشار نیازمند در شرایط اقتصادی کنونی ضروری است
امام جمعه مسجد جامع بهاران سنندج به مشکلات اقتصادی و قشر کم درآمد جامعه اشاره کرد و گفت: حمایت از قشر ضعیف جامعه با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه ضروری است.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا خلیل آدابی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بهاران سنندج با اشاره به مشکلات اقتصادی و کم درآمدی طبقاتی از مردم اظهار کرد: حمایت از قشر ضعیف جامعه با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه ضروری است.

وی اضافه کرد: این وظیفه احاد مردم، موسسات و نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی است که تا آنجا که امکان دارد به افراد نیازمند جامعه کمک کنند.

امام جمعه مسجد جامع بهاران سنندج در ادامه به بحث انبیاَء اشاره کرد و افزود: خداوند در طول تاریخ پیامبران زیادی را برای هدایت انسان ها فرستاده است.

ماموستا آدابی با اشاره به سرگذشت برخی پیامبران و امت های آنان گفت: خداوند همیشه ایمانداران را مورد هدایت قرار داده است.

به گفته وی، نام 25 نفر از پیامبران الهی در قرآن آمده است و تمام پیامبران یک هدف واحد داشته اند و آن هم هدایت انسان ها به طرف حقیقت و یکتا پرستی بوده است.

امام جمعه مسجد جامع بهاران سنندج اضافه کرد: آنهای که راه دین را نگرفت و مانند قوم ثمود و عاد گمراه شده اند که البته خداوند گمراه کنندگان را دوست ندارد و کسانی راه حقیقت را در نظر میگیرند را دوست دارد.

ماموستا آدابی در ادامه به بحث ذکر اشاره کرد و افزود: ذکر کردن داری ثواب زیادی است و انسان باید به این مهم در زندگی توجه جدی داشته باشد.

وی توحید و دوری از شرک را از مهمترین دستورات خداوند دانست و گفت:  خداوند برای هر امتی نور ایمان و هدایت می فرستد پس هر کس در راه دین باید صبر پیشه کند.

 انتهای پیام/


آخرین کتاب ها