ماموستا سید عبدالله حسینی :ذکر خدا قلب انسان را مصفا می‌کند
1397/8/9
عضو شورای افتاء مریوان
ماموستا سید عبدالله حسینی :ذکر خدا قلب انسان را مصفا می‌کند
عضو شورای افتاء مریوان گفت: ذکر خدا قلب انسان را مصفا و از ورود به گناهان مصون می‌کند.

عضو شورای افتاء مریوان

ذکر خدا قلب انسان را مصفا می‌کند

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا سید عبدالله حسینی در نشست روشنگری و نقد فرقه‌های تکفیری و عرفان‌های نوظهور که با حضور اساتید حوزه و دانشگاه و جمعی از طلبه‌های خواهر و بردار در مرکز بزرگ اسلامی مریوان برگزار شد اظهار کرد: خداوند انسان را چنان خلق کرد که از همه موجودات ارزش بیشتری دارد.

وی با بیان اینکه انسان یک موجود دو قطبی است، گفت: خداوند برای انسان دو سرشت آفریده یکی سرشت حیوانی مانند دیگر جانداران و سرشت روحانی که مختص انسان است.

 

عضو شورای افتاء مریوان تصریح کرد:‌ این دو سرشت نیاز به خوراک دارند، بخش حیوانی مانند همه جانداران برای بقا و رشد نیاز به خوراک دارد اما خوراک بخش روحانی آن عبادت و ذکر خداوند است.

 

ماموستا حسینی با تاکید براینکه با ذکر خدا این بعد وجودی انسان تقویت می‌شود، گفت: قلب انسان طوری آفریده شده که تنها با یاد خداوند آرام می‌شود.

 

وی اضافه کرد: رسول الله(ص) در این رابطه می‌فرمایند:« قلب مؤمن عرش الهی است» و خداوند در آیه 28 سوره رعد می‌فرماید:« تنها با یاد خدا دلها آرام می‌گیرد».

 

عضو شورای افتاء مریوان افزود: پیامبران الهی در کنار تشریح احکام شریعت، احکامات عرفانی را نیز برای مردم شرح داده‌اند.

 

ماموستا حسینی با بیان اینکه در طول تاریخ انسانهایی بوده‌اند که قلب مصفا و کراماتی داشته‌اند، گفت: اگر قلب مصفا باشد انسان به درجه‌ای می رسد که ممکن است حتی پیامبران الهی نیز بدان نرسند.

 

وی افزود:‌طبق حدیث رسول الله(ص) در قیامت افرادی هستند که پیامبران و شهدا به مقام آنها غطبه می‌خورند و آن افراد انسان‌های صالحی بوده که قلب مصفا و نورانی داشته‌اند.

 

عضو شورای افتاء مریوان با تاکید براینکه تدریس شرع و احکام ، علم باطنی نیاز به تدریس دارد، اظهار داشت: استادی باید باشد تا نحوه ذکر گفتن را به انسان یاد دهد و در میسر عرفان هدایتش نماید.

 

ماموستا حسینی گفت: قلب انسان با ریاضت هم مصفا می‌شود فلاسفه شرق و غرب بدون سیم و تکنولوژی با هم حرف می‌زدند و مصفا کردن قلب فقط با ذکر و یاد خداوند صورت می‌گیرد.

 

وی با تاکید براینکه همه ما خواهیم مُرد اما حساب و کتاب در پیش داریم، افزود: فقط اولیای خداوند هستند که هیچ ترس و حزنی از مردن و حساب و کتاب روز قیامت ندارند.

 

انتهای پیام/


آخرین کتاب ها