دعوت روحانیون و مدرسین مریوان از مردم برای حضور در راهپیمایی 13 آبان
1397/8/12
بیانیه ائمه جمعه و جماعت، امام جمعه و شورای افتای مریوان
دعوت روحانیون و مدرسین مریوان از مردم برای حضور در راهپیمایی 13 آبان

 بیانیه ائمه جمعه و جماعت، امام جمعه و شورای افتای مریوان


دعوت روحانیون و مدرسین مریوان از مردم برای حضور در راهپیمایی 13 آبان


به گزارش مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ائمه جمعه و جماعت، امام جمعه و شورای افتای مریوان در بیانیه ای از احاد مردم برای شرکت در راهپیمایی 13 آبان ماه دعوت کرد.
در این بیانیه آمده است؛ سیزده آبان از جمله روزهای پرفروغی است که در تاریخ ایران زمین، همواره برجسته و سربلند است.
روحانیون و مدرسین مریوان در ادامه این بیانیه آورده اند: سیزده آبان، روزی است که فرزندان ایثارگر و فداکار این مرز و بوم به جهانیان فهماندند که با توکل به قدرت ایمان می توان در برابر هر طاغوتی هرچند خودش را قدرتمند نشان دهد ایستاد.
این بیانیه می افزاید: در سیزدهم آبان این نکته به اثبات رسید که امنیت و آرامش را از حق کشان و ستم کیشان که به مظلومان امنیت و آسایش نمی دهند، می توان باز گرفت.
روحانیون و مدرسین مریوان در قالب این بیانیه اضافه کرده اند: حماسه سیزده آبان ثابت کرد که همه ی قدرت های به اصطلاح عظیم شیطانی و طاغوتی، از درون، پوچ و پوشالی است.
در ادامه این بیانیه آمده است؛ در سیزده آبان، مردم ایران خود را باور کردند و به چشم خود دیدند آن قدرتی که در ذهن عده ای کج اندیش و کوته فکر هم چون کوهی استوار است، «کاهی» بیش نیست، روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام (ره) روزي كه حوادث بزرگ و سرنوشت ساز اين ملت را در پيشاني خود حك كرده است دانش آموزاني كه هنگام تبعيد امام در سال 42 خردسالاني بيش نبودند 15 سال بعد غيور مرداني در اين خاك شدند كه بر ظلم و بيداد شوريدند.
این بیانیه خاطرنشان می کند: حضرت امام ( ره ) خود در رأس مبارزه قرار مي گيرد نه اينكه خود گوشه نشيني اختيار كرده مردم را به مبارزه فراخواند.
جامعه روحانیون مریوان افزوده اند؛ امام گام اول مبارزه را بر مي دارد و بر آمريكا، اسرائيل و رژيم پهلوي كه دست نشانده اولي و حامي دومي است فرياد مي زند و خود رنج تبعيد را شجاعانه تحمل مي كند.
در ادامه این بیانه آورده شده؛ در سايه اين تعاليم است كه نوجوان روزهاي انقلاب، دانش آموز روزهاي پرشور مبارزه و حماسه، از راهپيمايي ها، مبارزات و شعارها بيش از درس هاي مدرسه، تعليم يافته و براي فراگيري بيشتر در روز 13آبان 57 مدارس را به تعطيلي مي كشاند و راهي دانشگاه تهران مي شود.
ائمه جمعه و جماعت، امام جمعه و شورای افتاء، طلاب و مدرسین حوزه های علمیه پایگاه بسیج طلاب، مرکز بزرگ اسلامی شهرستان مریوان در پایان این بیانیه آورده اند؛ در آن روز دانش آموز مسلمان ايراني در خون خود وضو گرفت و به امام خود اقتدا كرد و در قيام نماز تنها خدا را بزرگ و لايق بزرگي خواند و نمازشان را رو در روي معبود و در بهشت او سلام داد،ما جامعه روحانیت و مدرسین مریوان ضمن اعلام انزجار از سیاستهای پلید آمریکاو اسرائیل غاصب برعلیه مسلمان جهان و ایران اسلامی با آرمان های مقدس انقلاب اسلامی تجدید میثاق مینمائیم وعامه مردم را به حضوری پر شوردر راهپیمائی 13 آبان دعوت می نماید.
انتهای پیام/


آخرین کتاب ها