ماموستا سیداحسن حسینی:ملت ایران در راهپیمایی 13 آبان پاسخ دندان‌شکنی به رئیس جمهور احمق آمریکا می‌دهند
1397/8/13
امام جمعه موقت سنندج
ماموستا سیداحسن حسینی:ملت ایران در راهپیمایی 13 آبان پاسخ دندان‌شکنی به رئیس جمهور احمق آمریکا می‌دهند
امام جمعه موقت سنندج با دعوت از همه اقشار مختلف مردم برای حضور در راهپیمایی یوم‌الله سیزده آبان ماه گفت: ملت ایران در سیزده آبان پاسخ دندان‌شکنی به رئیس جمهور خائن و احمق آمریکا که ایران را به تجدید تحریم‌های تهدید می‌کند خواهند داد.

امام جمعه موقت سنندج

 

ملت ایران در راهپیمایی 13 آبان پاسخ دندان‌شکنی به رئیس جمهور احمق آمریکا می‌دهند

 

 

 

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا سیداحسن حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهر سنندج، با اشاره به بیانات پیامبر مکرم اسلام(ص) در مورد تلاش برای جمع‌آوری توشه سفر آخرت اظهار کرد: حضرت محمد(ص) خطاب به یکی از صحابه و یاران خود بنام ابوذر غفاری «یقیناً هر انسان عاقلی می‌داند حتی برای رفتن به یک مسافرت کوتاه نیازمند برنامه‌ریزی است».

 

 ماموستا حسینی با تأکید بر اینکه انسان در همه لحظات زندگی باید خداوند را حاضر و ناظر بر اعمال خود بداند، گفت: پیامبر گرامی اسلام (ص) در این باره به ابوذر غفاری فرمودند« در موقع روزهای گرم سال با اخلاص برای رضای خدا روزه بگیرد، چراکه این یکی از سرمایه‌های مهم برای روز قیامت است».

 

وی تصریح کرد: حساب روز قیامت بسیار مهم است و همه ما باید مواظب آن روز باشیم.

 

امام جمعه موقت سنندج با تاکید براینکه انسان‌ها باید خود را برای این روز بزرگ آماده کنند، افزود: دیگر خطاب پیامبر(ص) به ابوذرغفاری این بود که در موقع شب و تاریکی رو به خدا کنید و توبه و استغفار را در راس دستورات خود قرار دهید.

 

ماموستا حسینی برپایی نماز شب با خلوص و نیت خالص را دیگر توشه ارزشمند برای تاریکی و عذاب قبر عنوان کرد و گفت: انجام حتی یک بار حج عمره در زندگی ازدیگر توصیه‌های نبی مکرم اسلام به این صحابه کرام بوده است.

 

وی در ادامه خطاب به همه نمازگزاران، مسئولان و مدیران کل افزود: انجام یک حج عمره با خلوص نیت به دور از ریا و تظاهر و پرداخت زکات و تعجیل در صدقه دادن و کمک به نیازمندان و فقراء بصورت مخفیانه و شب زنده‌داری و خواندن نماز و خواندن نماز و عبادت و راز و نیاز و توبه کردن در دل شب از دیگر توشه‌ها برای روز قیامت و نجات از تاریکی قبر است. ماموستا حسینی گفت: دیگر نصیحت پیامبر مکرم اسلام به ابوذر غفاری این بود که صدقه و زکات مال خود را پرداخت و در کمک به نیازمندان از ریا خودداری کنند.

 

امام جمعه موقت سنندج اذعان کرد: حضرت علی(ع) نیز در این راستا می‌فرمایند«در صدقه دادن تعجیل کنید و آن را کم بدانید و در زمان دادن صدقه مخفیانه عمل کنید».

 

ماموستا حسینی در ادامه با بیان اینکه حضرت امام حسین(ع) حیات انسانها را در عقیده و جهاد تعبیر می‌کنند، گفت: جمع کثیری و لشکری از عاشقان امام حسین(ع) در داخل و خارج کشور برای زیارت امام حسین(ع) رفتند.

خطیب جمعه سنندج در بخش دیگری از خطبه‌های این جمعه به فرا رسیدن یوم‌الله سیزده آبان ماه اشاره کرد و گفت: روز سیزده آبان ماه روز مبارزه با استکبار جهانی و یادآور سه واقعه مهم تاریخی است.

 

به گفته وی، دستگیری امام خمینی (ره)در سیزده آبان ماه سال 1343 و تبعید ایشان به دستور آمریکا به ترکیه، قیام دانش‌آموزان در تهران در سیزده آبان ماه 1357 علیه آمریکای جنایتکار و به شهادت رسیدن جمعی از آنان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره) و به اسارت گرفتن جاسوسان در تهران سه واقعه مهم و تاریخی در این دوران بوده است.

 

امام جمعه موقت سنندج اضافه کرد: شرارت آمریکا از گذشته تاکنون نسبت به ملت ایران وجود داشته و روز به روز دشمنی و شیطنت آنان بیشتر می‌شود و یقیناً انزجار و تنفر ملت شرافتمند ایران از این جنایتکاران بیشتر خواهد شد.

 

ماموستا حسینی در ادامه با دعوت از همه اقشار مختلف مردم برای حضور در راهپیمایی یوم‌الله سیزده آبان ماه گفت: ملت ایران در سیزده آبان پاسخ دندان‌شکنی به رئیس جمهور خائن و احمق آمریکا که ایران را به تجدید تحریم‌های تهدید می‌کند خواهند داد.

 

وی در پایان به فرازی از فرامین مقام معظم رهبری در مورد تلاش و جدیت بیشتر مسوولان برای رفع مشکلات موجود در کشور، اذعان کرد: امیدوارم مسئولان صادقانه و دلسوزانه‌تر به میدان بیایند و مشکل مردم را حل کنند.

 

انتهای پیام/


آخرین کتاب ها