ماموستا جهانبخش رحیمی:امنیت بزرگترین نعمت و سرمایه ملت ایران است
1397/8/13
امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه
ماموستا جهانبخش رحیمی:امنیت بزرگترین نعمت و سرمایه ملت ایران است
امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه گفت: امنیت و آسایش امروز ایران اسلامی بزرگترین نعمتی است که خداوند متعال به ما بخشیده و باید شکرگذار این نعمت الهی باشیم.

امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه

امنیت بزرگترین نعمت و سرمایه ملت ایران است

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا جهانبخش رحیمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع قروه، ضمن تبریک دهه وقف از زحمات و تلاش‌های شبانه روزی کارکنان این ارگان در راستای حمایت از نیازمندان و موقوفات خیرین تقدیر و اظهار کرد:‌ «خداوند متعال در سوره مبارک کهف می‌فرمایند مال و اولاد و دارایی‌تان تمامی زینت و زیبایی دنیاست و تنها چیزی برای سرای آخرت شما باقی خواهد ماند باقیات و صالحاتی است که به وسیله انفاق و صدقه از خود به جا می‌گذارید».

ماموستا رحیمی خاطرنشان کرد: امنیت و آسایش امروز ایران اسلامی بزرگترین نعمتی است که خداوند متعال به ما بخشیده و باید شکرگذار این نعمت الهی باشیم.

 

وی  ضمن دعوت از مردم قروه برای شرکت در راهپیمایی روز 13 آبان با شعار «مرگ بر آمریکا و مرگ بر استکبار یکبار دیگر انزجار خود را از ایادی کفر اعلام کنند، گفت: این راهپیمایی همانند قیام حضرت امام حسین (ع)  است که در مقابل ظلم یزدیان برای حراست از ارزش‌ها ایستادند.

 

خطیب جمعه اهل سنت شهرستان قروه در بخش دوم سخنان خطبه‌های این هفته به بیان فضیلت صلوات پرداخت و افزود: خداوند متعال در قرآن کریم با عزت و احترام از حضرت رسول(ص) یاد می‌نماید و لازم است که ماهم هنگامی که می‌خواهیم از ایشان نام ببریم کمال ادب و احترام را رعایت کنیم.

ماموستا رحیمی به آیه 56 سوره مبارکه احزاب اشاره کرد و اظهار داشت: خداوند تبارک و تعالی در این سوره می‌فرماید «خداوند متعال و ملائکه‌ بر حضرت محمد(ص) صلوات می‌فرستند و بر ما امر می‌نماید که ای کسانی که ایمان آورده‌اید شماهم بر ایشان درود و صلوات هدیه نمائید».

وی خاطر نشان کرد: مطابق فرموده حضرت رسول (ص) هرکس در شب و روز جمعه بر ایشان صلوات بفرستد شخص پیامبر با گوش‌های مبارکشان این صلوات‌ها را می‌شنود و پاسخ می‌دهند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه صلوات را ذکری با اهمیت دانست و اذعان کرد: در فقه امام شافعی (رح) رکن یازدهم نماز است و هرکس این رکن را انجام ندهد نمازش باطل می‌شود.

 

ماموستا رحیمی به موضوع بخل و حسادت از دیدگاه پیامبر پرداخت و  اظهار داشت: پیامبر اسلام (ص) می‌فرمایند بخیل کسی است که در نزد وی نام من برده شود و ایشان صلوات بر من نفرستد.

 

انتهای پیام/


آخرین کتاب ها