ماموستا توفیق قربانی:پایه‌های تولید کشور با خشت سرمایه‌های خرد مردم مستحکم می‌شود.
1397/8/13
امام جمعه کامیاران
ماموستا توفیق قربانی:پایه‌های تولید کشور با خشت سرمایه‌های خرد مردم مستحکم می‌شود.
امام جمعه کامیاران گفت: پایه‌های تولید کشور با خشت سرمایه‌های خرد مردم مستحکم می‌شود پس با بکارگیری سرمایه‌های خود در بخش تولید به اشتغال جوانان کمک کنید.

امام جمعه کامیاران

پایه‌های تولید کشور با خشت سرمایه‌های خرد مردم مستحکم می‌شود.

 

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا توفیق قربانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع این شهر با اشاره به یوم‌الله سیزدهم آبان اظهار کرد: سیزدهم آبان روز بسیج دانش‌آموزی و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است.

وی تصریح کرد: با صدور فرمان حضرت امام راحل (رحمه الله ) در پنجم آذر 58 مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین پایگاه‌های مقاومت درمساجد، حسینیه‌ها، ادارات، کارخانجات و مدارس به صورت خودجوش و مردمی شکل گرفت.

وی اذعان داشت: با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اسلامی پایگاه‌های مدارس مانند سایر اقشار بسیج برای جذب و اعزام دانش‌آموزان واجدالشرایط به جبهه‌های حق علیه باطل فعال شدند.

امام جمعه کامیاران با بیان اینکه نقش معلمان و فرهنگیان در این راستا قابل توجه بوده است، تصریح کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس بیش از55 هزار نفردانش‌آموز به به جبهه‌ها اعزام شدند که بیش از 36 هزار از این تعداد به شهادت رسیدند.

ماموستا قربانی با اشاره به اینکه 2 هزار و 853 نفر مفقود الاثر و2 هزار و 433نفر جانباز  تقدیم انقلاب و کشور کردند، عنوان کرد: حماسه‌ای که ملت ایران به وجود آورد در اسلام بی‌نظیر بود.

وی با اشاره به نابسامانی‌های اقتصادی کشور اضافه کرد: از آنجا که بخش قابل توجهی از شرایط نامناسب اقتصادی کشور منبعث از تحریم و عملیات روانی سنگین دشمنان خارجی است.

وی عنوان کرد: اقدامات متقابل پدافندی ازاهمیت فوق العاده‌ای برای بازگردانندن  آرامش و ثبات به وضعیت اقتصادی کشور برخورداراست.

امام جمعه کامیاران افزود: پایه‌های تولید کشور با خشت سرمایه‌های خرد مردم مستحکم می‌شود پس با بکارگیری سرمایه‌های خود در بخش تولید به اشتغال جوانان کمک کنید.

ماموستا قربانی با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی دارای نخستین بازدارندگی موشکی در مقابل تهدید خارجی درسطح غرب آسیا است، اظهار داشت:  باید با خرید کالای ایرانی ضمن حفظ ارزش پول ملی فرصت اشتغال برای جوانان را تقویت کنیم.

وی گفت: روند تمایلی منطقه‌ای در کشورهای عراق، سوریه و یمن در راستای تامین امنیت و منافع ملی و اقتصادی ایران پیش رفته‌اند.

به گفته وی، توافقات اقتصادی ایران در سوریه نقش قابل توجهی را برای پیشرفت کشور وتاثیر ناپذیری از تحریم ها فراهم آورده است.

امام جمعه کامیاران کمک به نیازمندان و محرومین جامعه را مورد تاکید قرار داد و گفت: کمیته امداد امام خمینی (رحمه الله ) نهادی خدمتگزار به محرومین و بهترین کانال برای رساندن کمک‌های مردمی به دست نیازمندان جامعه است.

به گفته ماموستا قربانی، خدای متعال می‌فرماید آنچه که درآسمان‌ها و زمین است تسبیحات من را انجام می‌دهند و در آیه دیگر می‌فرماید هیچ موجودی نیست مگر اینکه تسبیحات من را انجام دهد.

وی با بیان اینکه منافق سه نشانه دارند، عنوان کرد: منافق هروقت وعده ای می‌دهند خلاف آن عمل و صداقت در گفتار ندارند.

وی خیانت در امنیت را از دیگر ویژگی‌هایی منافقین دانست و گفت:  اگر امانتی به آنها سپرده شود در حفظ آن خیانت می‌کنند.

امام جمعه کامیاران در ادامه  محبوب‌ترین عمل در نزد خدا را ایمان حقیقی  دانست و افزود:‌ جهاد درراه خدا و جهاد با اهل معصیتی که خلاف ایمان عملی می‌کنند از محبوب‌ترین اعمال نزد پروردگار است.

انتهای پیام/


آخرین کتاب ها