ماموستا مصطفی شیرزادی:بحث تحریم‌های 13 آبان برای جبران شکست‌های امریکاست
1397/8/13
امام جمعه مسجد جامع شهر مریوان
ماموستا مصطفی شیرزادی:بحث تحریم‌های 13 آبان برای جبران شکست‌های امریکاست
امام جمعه مریوان گفت: آمریکا در مصاف با ایران همواره با شکست مواجه شده است لذا برای همین است که آمریکا روز 13 آبان را آغاز تحریم‌ها قرار داده تا بخشی از ناکامی و شکست‌های خود را جبران کند.

امام جمعه مسجد جامع شهر مریوان

بحث تحریم‌های 13 آبان برای جبران شکست‌های امریکاست

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه‌های نماز جمعه مریوان اظهار کرد: روز سیزدهم آبان یک روز مهم در تقویم ملی ایران است چرا که در این روز منزل امام خمینی(ره) در قم به رهبری رئیس ساواک تهران محاصره و امام با یک هواپیمای نظامی به ترکیه تبعید گردید.

وی همچنین افزود: 13 آبان 1357 دانش آموزان و دانشجویان تحصن و راهپیمایی کردند که تعدادی از آنان توسط مزدوران شاه زخمی و شهید شدند و در خون خود غلتیدند.

امام جمعه مریوان ادامه داد: همچنین در 13 آبان ماه سال 1358 سفارتخانه آمریکا یعنی لانه جاسوسی آمریکا به تسخیر دانشجویان پیرو خط امام خمینی(ره) درآمد.

وی خاطرنشان کرد: برخی‌ها می‌گویند چرا ما به سفارتخانه آمریکا حمله کردیم که پاسخ به این سوال به زمانی برمی‌گردد که در سال 1947 سازمان سیا شامل سه واحد مستقل سرویس جمع آوری اطلاعات خارجی، سرویس عملیات  جاسوسی و ضداطلاعاتی و سرویس مداخلات در کشورهای خارجی شکل گرفت که دو واحد اول به صورت رسمی در کنگره آمریکا تشکیل و موجودیت یافت؛ اما واحد سوم که عامل بسیاری از خربکاری‌ها، کودتاها ،آشوب‌ها و مداخلات در اجتماع، احزاب و اتحادیه‌های کشورهای مختلف بود، مخفی ماند و این دلیل تسخیر سفارتخانه آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام البته با همکاری مردم بود چونکه بدون پشتوانه ملت انجام این عمل امکان نداشت.

ماموستا شیرزادی عنوان کرد:  144 روز کارکنان جاسوس‌خانه آمریکا در اختیار دانشجویان پیرو خط امام بودند و در این مدت بارها آمریکا برای آزادی آنان تلاش کرد که هر بار نافرجام می‌ماند و آمریکا در مصاف سیاست شکست خورد. برای همین است که آمریکا روز 13 آبان را آغاز تحریم‌ها قرار داده تا ناکامی و شکست‌های خود را جبران کند.

ماموستا شیرزادی افزود: در چنین شرایطی و مباحث تحریم‌ها اگر تنها برخی مسئولین از خواب غفلت بیدار شده و احساس مسئولیت کنند هیچ مشکلی پیش نمی‌آید. چون مردم گرانی و کمبودها را تحمل می‌کنند به شرطی که برخی مسوولین سر عقل آمده و در فکر کسب و کار و ایجاد اشتغال جوانان باشند.

وی تاکید داشت: این دوران هم مانند همه دوران ها به یاری خدا  سپری شده و تمام خواهد شد اما باید مسئولین  بخاطر خدا تفکر کرده و شرایط را بخوبی بررسی و با  انجام اقدامات مؤثر بخصوص  اشتغال زائی کاری کنند تا سنگینی حصر اقتصادی به مردم فشار نیاورد.

ماموستا شیرزادی با اشاره به موضوع نماز استخاره گفت: نماز استخاره یعنی نمازی که در آن از خداوند طلب خیر برای انجام اموراتمان را داریم تا به خوبی پیش رفته و لطف و مرحمت خداوند شامل حامل شود.

خطیب نماز جمعه مریوان خطاب به برخی افراد که برخی سخنان بیهوده را گوش میدهند، افزود: چرا به حرف عُراف گوش می دهیم اما به سخن پیامبر گوش نمی‌دهی، آنهم پیامبری که خداوند در موردش می فرماید که از نفس خودت شما را بیشتر دوست می دارد.

خطیب نماز جمعه مریوان در پایان گفت: متأسفانه عده‌ای ملاک اجاره املاک را فقط پول می‌دانند در صورتیکه اگر برای کار گناهی ملک را اجاره کرده باشند موجر نیز در انجام آن گناه شریک است لذا قبل از اجاره دادن باید تحقیق کرد که برای چه منظوری است و شغل طرف چیست؟


آخرین کتاب ها