ماموستا فایق رستمی:مردم کُرد همیشه نشان داده‌اند که محب اهل بیت رسول الله(ص) هستند
1397/8/13
امام جمعه شهرک بهاران مریوان
ماموستا فایق رستمی:مردم کُرد همیشه نشان داده‌اند که محب اهل بیت رسول الله(ص) هستند
امام جمعه شهرک بهاران مریوان گفت: اربعین روز اخلاص و ایثار و زیارت عاشقان نوه گرامی رسول الله(ص) است که مردم کُرد همیشه نشان داده‌اند که محب اهل بیت رسول الله(ص) هستند تا جاییکه حتی امام شافعی (رض) می‌فرمایند: «فخر است که در نماز بر اهل بیت رسول الله(ص) سلام دهی و اگر چنین نکنی، نماز صحیح نیست.»

امام جمعه شهرک بهاران مریوان

مردم کُرد همیشه نشان داده‌اند که محب اهل بیت رسول الله(ص) هستند

 

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه شهرک بهران مریوان با اشاره روز 13 آبان روز دانش آموز، اظهار کرد: تبعید امام خمینی(ره) رهبر انقلاب اسلامی به ترکیه در سال 1343، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست فدائیان پیرو خط امام در سال 1358 و شهادت جمعی از دانش‌آموزان واقع مهم 13 آبان است و به همین دلیل 13 آبان را روز ملی مبارزه با استکبار نامگذاری کرده‌اند.

خطیب نماز جمعه شهرک بهاران مریوان در ادامه هفته وقف را تبریک گفت و افزود: وقف از اعمالیست که در اسلام و هم در قرآن کریم و هم در احادیث بر روی آن تأکید شده است.

وی گفت: وقف صدقه جاریه است و هیچ وقت قطع نمی‌گردد و همه اعمال و کردار انسان قطع می شوند، مگر صدقه جاریه، علمی که باعث نفع رسیدن باشد و سوم فرزند صالح.

 ماموستا رستمی در ادامه گفت: اربعین روز اخلاص و ایثار و زیارت عاشقان نوه گرامی رسول الله(ص) است که مردم کُرد همیشه نشان داده‌اند که محب اهل بیت رسول الله(ص) هستند تا جاییکه حتی امام شافعی (رض) می‌فرمایند: «فخر است که در نماز بر اهل بیت رسول الله(ص) سلام دهی و اگر چنین نکنی، نماز صحیح نیست

خطیب نماز جمعه مسجد قبای مریوان اضافه کرد: احترام و منفعت ما مسلمانان در گرو محبت رسول الله(ص) است و عزتی که ما داریم از رسول الله(ص) است چرا که هم حیات و هم ممات پیامبر(ص) برای امتش رحمت و برکت است.

وی گفت: حیات رسول الله(ص) برکت است زیرا در زمان حیات مبارکشان جامعه‌ای را به سمت دین هدایت و از بی بندو باری، بی‌اخلاقی، بدکرداری، زنده به گور کردن دختران، ربا خواری، ناروائی، بی عدالتی، قتل و خونریزی، ظلمت و تاریکی رها ساخت.

ماموستا رستمی ادامه داد: خداوند رسولی را فرستاد که نه تنها برای ایمانداران بلکه برای کافران و حتی نه برای جامعه بشری بلکه برای حیوانات  نیز رحمت و برکت بود اگر در شرق تا غرب به کسی ظلمی شده است، رسول الله(ص) برایش نگران می‌بود.

وی گفت: خداوند عزت رسول الله(ص) و امتش را در ردیف عزت خود قرار داده است. عزت رسول الله(ص) و امتش آنقدر است که رسول الله(ص) در حدیثی فرموده‌اند: "با وجود آنکه من آخرین پیامبر و امت من آخرین امتهاست، اما در روز قیامت امت من اولین امتی است  که حشر می گردد، مورد حساب و کتاب قرار گرفته و وارد بهشت می شوند".

ماموستا رستمی در ادامه تصریح کرد: جهاد با نفس خود، همراهی جنازه تا قبر، با وضو به مسجد رفتن، دوری از غیبت در خانه و کسی که تارک الصلاه نباشد، پنج خصلت مخصوص امت رسول الله(ص) وجود دارد که در هر کسی که این پنج خصلت باشد بر خداوند ضامن (واجب) است که آن فرد را وارد بهشت گرداند.

انتهای پیام/


آخرین کتاب ها