باید فرهنگ و معارف نماز درجامعه حاکم و پیاده شود.
1397/9/7
نماینده ولی فقیه در چهارمین اجلاس استانی نماز
باید فرهنگ و معارف نماز درجامعه حاکم و پیاده شود.
ماینده ولی فقیه بر پیاده سازی و ترویج معارف و فرهنگ اقامه نماز در جامعه تاکید کرد وگفت: باید سعی شود فرهنگ ومعارف نماز واقامه نماز درجامعه حاکم شود. تا شاهد سالم سازی و کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی در چهارمین اجلاس استانی نماز که با عنوان شیوه و مهارت های دعوت به نماز در سنندج برگزار شد ضمن تبریک  هفته وحدت و ولادت باسعادت پیامبر عظیم الشان اسلام وسلاله پاکش حضرت امام جعفر صادق (ع)، اقامه نماز نشانه دین داربودن  مسلمانان  دانست واظهارداشت: نماز وسیله ارتباط بین انسان و پروردگار وی است و باید به این امر مهم اهمیت بیشتری داده شود.
وی با بیان اینکه زکات هم پرچمدار ارتباط با مردم است، افزود: انسان اهل دین با نماز مانوس است و همواره دعای او داشتن نسلی خداجو و اقامه کننده نماز خواهد بود.
نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اهمیت اقامه نماز و خواست  حضرت ابراهیم ازخداوند دراین مورد گفت: یکی از مهمترین  تقاضای  حضرت ابراهیم از خداوند منان این  بود. که خداوندا مرا و ذریه ام اقامه کننده نماز قرار بده.
ایشان درباب اهمیت نماز درخانواده نیز اظهارداشت: خداوند متعال در خصوص نماز می فرماید نسبت به نماز خود وخانواده بی تفاوت نباشید و برای اقامه این تکلیف  امر کنید واستمرارداشته باشید.
آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه سعادت دنیا و آخرت بشر در عمل به دستور قرآن کریم است، یادآور شد: نمازی که با تمام وجود اقامه شود مهمترین عامل جلوگیری از آسیب های اجتماعی است
نماینده ولی فقیه بر پیاده سازی و ترویج معارف و فرهنگ اقامه نماز در جامعه تاکید کرد وگفت: باید سعی شود فرهنگ ومعارف نماز واقامه نماز درجامعه حاکم شود. تا شاهد سالم سازی و کاهش  آسیب های اجتماعی در جامعه باشیم.
حضرت آیت الله حسینی شاهرودی درادامه گفت: نماز باعث می شود انسان از خداوند فاصله نگیرد وهمیشه درخانه امن پروردگارقراربگیرد که این امر مایه سعادت و رستگاری انسان می شود.
وی ضمن تاکید بر پیاده سازی و ترویج معارف و فرهنگ اقامه نماز در جامعه گفت: هنر این است که انسان علاوه بر نمازهای واجب، مستحب ها را هم بجا آورد.
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه یکی از ویژگی های نماز اینکه نمی گذارد انسان خداوند را فراموش کند، تاکید کرد: بدترین مجازات پروردگار برای انسان، فراموشی او است.
وی یادآور شد: وقتی فردی نمازش ترک شود انسانیت خود را فراموش و روح فساد و درندگی او ظاهر و حاضر به انجام هر نوع جنایتی خواهد بود.
آیت الله حسینی شاهرودی از دیگر ویژگی های نماز را بخشش گناهان کوچک خواند و اظهار داشت: اولین وظیفه مسئولان ترویج فرهنگ اقامه نماز است که با انجام آن بسیاری از مشکلات جامعه برطرف خواهد شد.
وی اضافه کرد: نماینده های دولت در استان ها قدرت اجرایی دارند لذا از استاندار کردستان می خواهیم وقت بیشتری برای مسایل مرتبط با حوزه نماز اختصاص دهند.
 

آخرین کتاب ها