ماموستا سیدعلی حسینی:تواضع و فروتنی از ویژگی های بارز هر مسلمانی است
1397/9/18
امام جمعه موقت مسجد جامع شهرک بهاران مریوان
ماموستا سیدعلی حسینی:تواضع و فروتنی از ویژگی های بارز هر مسلمانی است
امام جمعه موقت مسجد جامع شهرک بهاران مریوان از تواضع و فروتنی به عنوان ویژگی های اصلی هر مسلمان نام برد و گفت: انسان با نیک نفسی و مهار نفس می تواند به خداوند برسد.

تواضع و فروتنی از ویژگی های بارز هر مسلمانی است


به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا سیدعلی حسینی در خطبه های این جمعه  مسجد قباء بهاران مریوان با بیان اینکه حرف و نصیحت را باید شنید، اظهار کرد: متاسفانه اگر کسی را نخواهیم سخنانش را هم مورد توجه قرار نمی دهیم حتی اگر نصایحی ارزنده باشد.
امام جمعه موقت مسجد جامع شهرک بهاران مریوان تواضع و فروتنی را از ویژگی های هر مسلمانی دانست و گفت:انسان با نیک نفسی و مهار نفس می تواند به خداوند برسد که بزرگان دین ما اینچنین بوده اند و با دلسوزی و محبت و تواضع توانستند انسانها را از مسیر اشتباه و انحراف به مسیر درست هدایت کنند.
ماموستا حسینی در ادامه با بیان اینکه شیخ حسن بصری روزی در مجلسی مشغول موعظه و نصیحت مردم بود که حجاج بن یوسف وارد شد، گفت: شیخ هیچ توجهی به حجاج نکرد، وزیر حجاج گفت" دیدی هیچ توجهی به تو نکرد حجاج پاسخ داد الان نمی توانم کاری کنم چون کسانی که مشغول موعظه و نصیحت هستند در زمان موعظه مهمان خداوند هستند ؛ صبر کن تا مجلس تمام شده و بیرون رود، آنوقت من می دانم که با او چه کنم".
وی ادامه داد: هنگامی که مجلس تمام شد و شیخ بیرون آمد، حجاج به سراغ او رفت و بی اختیار دست شیخ را بوسید و در پاسخ به وزیرش گفت:من تمام بدن شیخ را دیدم که با زره پوشیده شده و قهر و غضب من بناچار به محبت و خوشی بدل شد".
وی با تاکید براینکه کسی که از خدا بترسد دیگر از هیچ چیزی نمی ترسد و همه از او می ترسند، افزود:  انسان باید همیشه در فکر ارتباط با خداوند باشد و از یاد خدا غافل نشود.
امام جمعه موقت مسجد جامع شهرک بهاران مریوان تصریح کرد: انسان باید بداند همه چیز در اراده خداوند است و نباید از غیر خدا ترسد.
 انتهای پیام/


آخرین کتاب ها