دوران مسئولیت بهترین فرصت برای خدمت به خلق خدا است
1397/9/21
نماینده ولی فقیه در آئین تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان کردستان
دوران مسئولیت بهترین فرصت برای خدمت به خلق خدا است
نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، دوران مسئولیت بهترین فرصت برای خدمت به خلق خدا دانست و اظهارداشت: دوران مسئولیت بهترین فرصت برای خدمت و یاری و امدادگری به خلق خدا است که خدمت به خلق از والاترین مظاهر عبادت است.

 حضرت  آیت‌ الله سید محمد حسینی شاهرودی، شامگاه امروز در آئین تودیع و معارفه مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه درجمعیت هلال احمر استان کردستان، دوران مسئولیت هرانسانی، فرصتی برای ارائه خدمت به خلق خدا و ذخیره آخرت دانست وافزود: بحث جا به جایی ودست به دست شدن مسئولیت از ملزومات قانون حاکم برطبیعت و زندگی انسان ها است و شخص مسئول بهتر است دراین دوران کوتاه  مسئولیت،  خودی  نشان  دهد و در مسیر الهی  حرکت کند.
نماینده ولی فقیه دراستان کردستان اظهارداشت: اگر انسان نسبت  به  مسئولیتی که  بر عهده اش می باشد  کوتاهی کند به  خود ظلم کرده  که  سبب ذلت  و خواری  می شود. واهل ایمان خود را در معرض مسئولیتی قرار نمی دهد که اهلیت آن را نداشته باشد. 
حضرت آیت الله حسینی شاهرودی در ادامه سخنان خود مهمترین  وظایف نهاد نمایندگی  ولی فقیه در ادارات و زیرمجموعه های دفتر مقام معظم رهبری(مدظله العالی)،  مردم داری و ارتباط  با مردم  برشمرد و تصریح کرد:   مردم در حقیقت، عیال خداوند هستند و برای محبوبیت نزد خداوند، باید عیال او را دوست داشت. همچنین محبت به مردم، سبب پایداری مقام و موقعیت مدیران و دولتمردان می شود.
وی  درادامه خاطر نشان کرد: همان طور كه واضح است انسان داراي دو بعد است. يكي بعد جسم ، و ديگري بعد روح كه در هر يك از دو بعد ياد شده براي او رشد و تكاملي يا سقوط و انحطاطي متصوّر است. وآنچه که نیاز اصلی انسان برای زندگی ابدی است.  باید زنده بماند و درمسیر تعالی هدایت و همراهی شود.
نماینده ولی فقیه  تنها راه  رشد و تکامل انسان را ناشی از دستورات خداوند دانست و افزود: انسانها اگر دستورالعمل های  خداوند و قرآن را به خوبی درک کنند  و آنگونه که شایسته است  رهنمودهای  والایش را بکار گیرند از هر لحاظ میتوانند بدرخشند و روح خود را به تکامل اعلا برسانند.
حضرت آیت الله حسینی شاهرودی،  دنیا را  فضای مناسبی  برای رشد  جسم  و روح آدمی دانست و افزود: یکی از مهمترین  نیاز های انسان  «رشد روحی » وی می باشد که باید شرایط فراهم شود تا روح انسان تعالی پیدا کند و سعادتمند  بماند.
وی درادامه این بحث تصریح کرد: ایمان، عمل صالح و یاری کردن همدیگر از ویژگی هایی است که انسان را ازخسران و زیان نجات داده و به موفقیت نزدیک می‌کند.
نماینده ولی فقیه رسالت روحانیت را ترویج کننده دستورات خدا درقرآن دانست وگفت: ما وظیفه داریم هرآنچه که درقرآن آمده و توسط پیامبر تبیین و تشریح  شده  بیان کنیم که این امر  باعث رشد معنوی  و عمر ابدی خواهد شد. 
آیت الله حسینی شاهرودی نقش نمایندگی ولی فقیه در ادارات و سازمانها را جنبه هدایت گری برشمرد و اظهارداشت: انسانی که براساس دین و تقوا کار می کند  قطعا بهتر می تواند کار انجام دهد  و برکات  فراوانی  برای  وی  به  دنبال دارد.
نماینده ولی فقیه درپایان دوران مسئولیت بهترین فرصت برای خدمت به خلق خدا دانست و اظهارداشت: دوران مسئولیت بهترین فرصت برای خدمت و یاری و امدادگری خلق  خدا است که خدمت به خلق از والاترین مظاهر عبادت است.

دراین مراسم جناب حجت الاسلام   جواد دهقانی به عنوان نماینده ولی فقیه درجمعیت هلال احمر استان کردستان منصوب شد.   و از زحمات و تلاش های بی شائبه  جناب  حجت  الاسلام   عربیان در دوران مسئولیتش  دراین نهاد تقدیرو قدردانی شد.

 


آخرین کتاب ها