ماموستا قضایی:مسوولان تدابیری برای آرامش و ثبات وضعیت اقتصادی بیاندیشند
1397/10/2
امام جمعه موقت دیواندره:
ماموستا قضایی:مسوولان تدابیری برای آرامش و ثبات وضعیت اقتصادی بیاندیشند
امام جمعه موقت دیواندره گفت: قسمتی از شرایط نابسامان اقتصادی کشور به تحریم‌ها و عملیات روانی دشمنان خارجی و داخلی بر می‌گردد که مسئولان باید اقدامات پدافندی و تدابیری برای آرامش و ثبات وضعیت اقتصادی کشور انجام دهند.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلاامی غرب کشور، ماموستا قضایی در خطبه‌های نماز جمعه دیواندره با تبریک روز ثبت احوال و روز امنیت در برابر زلزله و شب یلدا، اظهار کرد: این شب که به شب چله در میان مردم کردستان مشهور است یکی از آیات و نشانه‌ها برای شناخت ذات پروردگار است.
امام جمعه دیواندره در ادامه با دعوت مردم به تقوا، اطاعت از اوامر پروردگار و دوری از منهیات، افزود: سازمان ثبت احوال کشور به این دلیل که اسناد و هویت و تابعیت فردی آمارهای حیاتی در اختیار دارد یکی از ارکان مهم حکومت به حساب می‌آید که ارائه خدمات عمومی به مردم و اطلاعات ویژه جمعیتی مربوط به این سازمان است.
ماموستا قضائی گفت: جلوگیری از زلزله و بلاهای طبیعی نیاز به مدیریتی قوی و استفاده از مصالح مرغوب برای ساخت و ساز و اهلیت پیمانکارهای خبره دارد که از عوامل موثر در کاهش خسارت زلزله و بلایای طبیعی دارد.
 وی در ادامه گفت: قسمتی از شرایط نابسامان اقتصادی کشور به تحریم‌ها و عملیات روانی دشمنان خارجی و داخلی بر می‌گردد که مسئولان باید اقدامات پدافندی و تدابیر امنیتی برای آرامش و ثبات وضعیت اقتصادی کشور انجام دهند.
وی افزود: ایران در تولید کتاب رتبه هفتم و در نرخ رشد تولیدات صنعتی رتبه دهم و در تعداد روزنامه و نشریات روزانه رتبه چهاردهم جهان کسب کرده که این نشان از پیشرفت کشورمان دارد.
وی همچنین به استقرار سپاه در فرودگاه‌ها اشاره رد و گفت: بعد از استقرار سپاه در سال 63 تا به حال130 مورد اقدام خلافکارانه و هواپیماربائی در پروازهای ایران را ناکام گذاشته است.
ماموستا قضائی اذعان داشت: سپاه در این زمینه 61 شهید و تعدادی جانباز را تقدیم انقلاب کرده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در روایاتی بیان شده است محمد مهدی همراه حضرت عیسی، دجال و دجال صفتان و ظالمان روی زمین که برای خاموشی نور اسلام به مستضعفین ظلم می‌کنند را از میان برداشته  و طبق فرموده حضرت رسول (ص)، زمین پر از عدل و داد می‌شود.
امام جمعه موقت دیواندره افزود: حضرت امام شافعی(رض) می‌فرماید تمام انسان‌ها ضرر می‌بینند مگر چهار گروه نباشد که گروه اول کسانی هستند که دارای سرمایه ایمان هستند، کسانی که اعمال نیکو و صالح انجام می‌دهند، کسانی که مردم را به حق توصیه می‌کنند و کسانی که مردم را به صبر دعوت می‌کنند.
 وی ادامه داد: معنی کلمه عصر که خدا به آن قسم می‌خورد به دو معنی است، یکی زمان و روزگار که حادثه‌های تاریخ و زندگی در آن بیان شده است تا برای آیندگان عبرت شود و دوم زمانی که روز نزدیک به پایان است.
ماموستا قضائی عنوان کرد: گروهی معنی زمان بعثت و زمان شافع محشر خاتم انبیا حضرت محمد (ص) است چون تمام برکات اسلام در آن عصر پیدا شده که ما در خدمت آن هستیم.
وی همچنین گفت: گروهی هم گفته اند زمان، تحقق اسلام در جهان است که دین اسلام تبدیل به دین رسمی در دنیا می‌شود که نتیجه زحمات و تلاش تمام پیامبران خدا در آن زمان به طور کامل مشخص می‌شود.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها