کارگاه سبک زندگی دینی در پرتو قرآن در سقز
1397/10/15
باحضور استاد حوزه علیمه قم برگزار شد
کارگاه سبک زندگی دینی در پرتو قرآن در سقز
کارگاه آموزشی سبک زندگی دینی در پرتو قرآن با حضور و مشارکت بالای جمعی از روحانیون و طلاب دینی در سقز برگزار شد. به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، کارگاه آموزشی سبک زندگی دینی در پرتو قرآن با حضور و مشارکت بالای جمعی از روحانیون و طلاب دینی در سقز برگزار شد.

حجت‌الاسلام علی فتحی از اساتید حوزه علمیه قم در این نشست با بیان مقدمه ای در خصوص برنامه دینی برای زندگی دینوی و اخروی جامعه به حقوق زن و مرد اشاره کرد و گفت: دین اسلام بهترین برنامه را برای زندگی انسان‌ها تعریف کرده است.
وی با بیان اینکه برخی‌ها معتقد هستند دلیل پایین بودن آمار ازدواج ناشی از بالا بودن آمار بیکاری است، گفت: اینکه نبود شغل را دلیل اصلی پایین بودن آمار ازدواج بدانیم از دیدگاه قرآن مورد قبول نیست.
وی اضافه کرد: ایجاد ظرفیت‌های شغلی در جامعه امروزی نیاز ضروری است.
وی به موضوع انفاق توسط مسلمانان اشاره کرد و گفت: هر فردی باید با توجه به تمکن مالی از کم یا زیاد که دارد انفاق را در اولویت خود قرار دهد.
وی فراهم سازی بستر برای ازدواج جوانان نیازمند را از کارهای خیریه بزرگ بیان کرد و گفت: اگر جوانی خواست ازدواج کند و زمینه ازدواج آن فراهم نبود باید امید به زندگی را در او افزایش دهیم.
وی اظهار کرد: درست است که بیکاری یکی از مشکلات جوانان است، اما تنها کار ملاک موفقیت نیست.

در ابتداء جلسه، حجه الاسلام حیدری کبیر معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در این نشست اظهار کرد:  برگزاری چنین جلساتی می‌تواند علمای منطقه را  به روز کند تا بتوانند در مواعظ یومیه جامعه امروزی را از گزند همه مشکلات زندگی ضروری و اجتماعی مصون دارد.
وی با بیان اینکه ما الان در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که آمار طلاق و ازدواج برابری می‌کند، تصریح کرد: این کارگاه‌های آموزشی می‌تواند نقش مهمی در کاهش طلاق در جامعه ایفا کند.
به گفته وی، جامعه روحانیون ما باید در حوزه‌های مختلف شفاف‌سازی و زمینه تقویت باورهای دینی را در جوانان افزایش دهند.
انتهای پیام/


آخرین کتاب ها