هتک حرمت به دین در برخی کشورهای اسلامی جای تاسف دارد
1397/10/23
امام جمعه اهل سنت بیجار
هتک حرمت به دین در برخی کشورهای اسلامی جای تاسف دارد
امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: ساخت سریال‌های مبتذل و هتک حرمت به دین در بعضی از کشورهای‌های اسلامی که سابقه تاریخی بسیار مهمی دارند جای تاسف دارد.به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، ماموستا عبدالسلام محمدی در خطبه‌های پرفیض عبادی، سیاسی جمعه به موضع  رعایت حجاب و اهمیت آن در جامعه پرداخت و اظهار کرد: حجاب به عنوان یک فریضه برای زنان مسلمان مطرح بوده و خداوند متعال حجاب را به عنوان یک فرض لا یتغیر در قرآن کریم بیان فرموده است.
 وی گفت: خداوند تبارک و تعالی در قرآن می‌فرماید پیامبر به زنان و دخترانت و زنان مومنان بگو پوشش‌های خود را بر خود فروتر گیرند این برای آنانکه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند به احتیاط نزدیکتر است وخدا آمرزنده و مهربان است.
ماموستا محمدی به مناسبت مسئله حجاب و اهمیت آن در جامعه به جریان کشف حجاب توسط رضاخان در سال‌های ۱۳۰۷ تا ۱۳۱۴ اشاره و افزود: رضاخان ملعون با چراغ سبز انگلیس و سرسپردگی به استعمار با اجرای طرح استعماری و دین ستیزی بنام عدالت زنان و مردان موجب هتک حرمت به دین وشریعت شد که این عمل و نقشه با عکس العمل مردم متدین و علمای ربانی محکوم شد.
وی خاطرنشان کرد: امروزه هم استعمار نوین و در راس آن رسانه‌های معاند که شخصیت زنان را بعنوان برند و تبلیغات در برنامه های اقتصادی و تبلیغات شرکت‌های خود مطرح می‌کنند یکنوع برده‌داری نوین را شکل داده اند.
به گفته وی، این شرکت‌ها با طرح آزادی پوشش و لباس و طراحی لباس‌ها و تبلیغات گسترده در جوامع و همچنین ساخت سریال‌های مبتذل و با تهاجم فرهنگی در فکر آسیب به نهاد مقدس خانواده و هتک حرمات زنان وسوء استفاده ابزاری از زنان جوامع اسلامی هستند.
وی اضافه کرد: ساخت سریال‌های مبتذل و هتک حرمت دین در بعضی از کشورهای‌های اسلامی که سابقه تاریخی بسیار مهمی در منطقه و همسایگی ما دارند جای تاسف است که در کشوری اسلامی برنامه‌هایی  علیه اسلام و حجاب و خانواده ساخته می‌شود.
ماموستا محمدی در بخش دیگری از خطبه‌ها به رحلت ملکوتی عالم جلیل القدر حضرت حاج ماموستا ملا کریم یوسفی از عالمان حقیقی وزاهد اشاره وبیان داشتند: موت و رحلت علمای دلسوز، ربانی، مجاهد و با اخلاق در جامعه ما ضربه و ضرری بسیار بزرگ است.
وی با بیان اینکه وجود علمایی همچون این بزرگوار در منطقه موجب رحمت، وحدت و دلگرمی بوده که متاسفانه در جامعه ما کمتر جایگاه علمای راستین و ربانی شناخته و بعد از رحلتشان و در نبودشان این خلاها بسیار نمایان و واضح تر است‌‌.
وی ضمن  تسلیت به عموم مردم متدین منطقه سلسله جلیله علما و روحانیون و اهل بیت مکرم و فرزند عالم و وارسته خلفشان گفت: از خداوند متعال خواستاریم که روح مبارک این عالم فرزانه وعارف یگانه را با خاصان وبزرگان وصالحان محشور فرمایند.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها