انقلاب اسلامی در دوران بلوغ و کمال قرار دارد/استکبار ستیزی یکی از مهم‌ترین پیام‌های انقلاب اسلامی است
1397/10/30
امام جمعه اهل سنت بیجار
انقلاب اسلامی در دوران بلوغ و کمال قرار دارد/استکبار ستیزی یکی از مهم‌ترین پیام‌های انقلاب اسلامی است
امام جمعه اهل سنت بیجار با بیان اینکه نظام اسلامی ایران چهل سالگی عمر خویش را که سن بلوغ و کمال است طی می‌کند، گفت: برگزاری هر چه باشکوه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با استفاده از تمام ظرفیت‌ها ضروری است.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا عبدالسلام محمدی در خطبه‌های عبادی، سیاسی نماز جمعه این هفته به موضوع محبت و دوستی با اهل ایمان و بغض و عداوت با اهل کفر اشاره کرد و اظهار داشت: محبت و دوستی با اهل ایمان و ارتباط با مومنین و تعلق قلبی و ایمانی با اهل ایمان یک اصل قرآنی است.
وی با بیان اینکه پیامبر اکرم علیه الصلاه و السلام محبت الهی را از بزرگترین مبناها و مقاصد دینی تشریح می فرمایند، افزود: در حدیث روایت شده که فرمودند« ای الاعمال احب الله تعالی؟» در جواب سوال گفتند، نماز، روزه، جهاد فی‌سبیل الله.
وی تصریح کرد: امروزه متاسفانه بسیاری از دوستی‌ها بخاطر طمع و بسیاری از دشمنی‌ها بخاطر منافع است که این رویه با اصول قرآنی مخالف است.
وی گفت:‌خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: (لَا تَجِدُ قَوْمًا يُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ يُوَادُّونَ مَنْ حَادَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَلَوْ كَانُوا آبَاءَهُمْ أَوْ أَبْنَاءَهُمْ أَوْ إِخْوَانَهُمْ أَوْ عَشِيرَتَهُمْ أُولَئِكَ كَتَبَ فِي قُلُوبِهِمُ الْإِيمَانَ وَأَيَّدَهُمْ بِرُوحٍ مِنْهُ...) مجادله ۲۲
وی اضافه کرد: بغض فی‌الله هم در زندگی بسیاری از یاران پیامبر و اصحاب کرام رضوان‌الله علیهم اجمعین بعنوان یک اصل اساسی و ایمانی مطرح بوده است.
امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: همچنانکه در بسیاری از غزوات و جنگ‌های بین مسلمانان و کفار اصحاب و یاران پیامبر اکرم در جنگ در مقابل پدر، برادر، پسر عمو، طایفه و عشیره خود قرار می‌‌گرفتند، اما در این میان از طایفه، عشیره، پدر، برادر خویش، دین اسلام و شخصیت پیامبر انتخاب می‌کردند و انتخاب آنان محبت و دوستی اهل ایمان و پیامبر اکرم بود.
ماموستا محمدی گفت: خداوند نیز در جزای این انتخاب و قطع امید و دوستی بامخالفان پیامبر اکرم، به ایشان بهشت، رضوان و رضایت خویش عطا می‌فرماید.
وی در ادامه از دهه فجر به عنوان برگ زرین در تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی نام برد و اظهار کرد: دهه فجر دهه پیروزی و به ثمر رسیدن انقلاب و استقرار نظام اسلامی است و بزرگداشت این دهه از اهمیت زیادی برخوردارست.
وی تصریح کرد: دهه فجر امسال باید باشکوه‌تر از سال‌های قبل برگزار شود و از تمام ظرفیت‌ها در این راستا استفاده کنیم.
وی گفت: نظام اسلامی ایران چهل سالگی عمر خویش را که سن کمال است را طی می‌کند و به همین دلیل با هجمه‌های گسترده‌ای از سوی دشمنان مواجه هستیم.
امام جمعه اهل سنت بیجار افزود: انقلاب اسلامی حاوی پیام‌ها و آرمان‌هایی از جمله ظلم ستیزی، عدالت و آزادگی است و این برای مستکبران و طاغوتیان ناخوشایند از این رو در طول 40 سال عمر با برکت انقلاب برای ضربه زدن به این نظام الهی هر نوع توطئه‌ای را علیه ملت ما پیاده کردند.
ماموستا محمدی گفت: دهه فجر ظرفیت بسیار خوبی برای تبیین دستاوردهای نظام در طول چهار دهه در بین جوانان و نسل‌های سوم و چهارم انقلاب است.
وی گفت: دشمن دائما و به عناوین مختلف هجمه، فرافکنی و سیاه‌نمایی می‌کند. و این وظیفه انقلابیون و مخلصین و خدمت‌گزاران صدیق نظام است که از این دستاوردها و ارزش‌ها دفاع کنند.
به گفته امام جمعه اهل سنت بیجار، حفظ نظام و انقلاب از اوجب واجبات و وظیفه تمامی آحاد ملت و کارگزاران صدیق و خدوم نظام است.
ماموستا محمدی در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته به موضوع دوستی پرداخت و اظهار کرد: محبت و دوستی با اهل ایمان و ارتباط با مومنین و تعلق قلبی و ایمانی با اهل ایمان یک اصل قرآنی است.
وی گفت: امروزه متاسفانه بسیاری از دوستی‌ها بخاطر طمع و بسیاری از دشمنی‌ها بخاطر منافع است که با اصول قرآنی مخالف است.
انتها پیام/

آخرین کتاب ها