انس با قرآن سعادت انسان در قیامت را تضمین می‌کند
1397/11/7
امام جمعه مسجد قبای بهاران سنندج
انس با قرآن سعادت انسان در قیامت را تضمین می‌کند
امام جمعه مسجد قبای بهاران سنندج انس با قرآن را موجب سعادت انسان دانست و افزود:‌ خدمت به قرآن و توجه به دستورات دین موجب سعادت انسان در دنیا و قیامت می‌شود.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا خلیل آدابی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بهاران سنندج به موضوع صبر از دیدگان قرآن پرداخت و اظهار کرد: عبادالرحمان یعنی کسی که صبر دارد و اهل انتقام نیست.
وی گفت: خداوند کسانی را که اهل صبر بوده و در مشکلات همواره صبر پیشه و به آنچه خداوند برایشان مقدر کرده قانع هستند نگاه مهربان دارد.
وی پاکی و نظافت را از دیگر ویژگی‌های انسان‌های عبادالرحمان دانست و گفت: حفظ نظافت و پاکیزگی نصف ایمان انسان است و به این موضوع همواره در دین اسلام تاکید شده است.
وی افزود: ذکر «الحمدالله،سبحان الله، استغفرالله والله اکبر» از ذکرهای آسمان و زمین است و نماز نور ایمان را در دل انسان روشن می‌کند.
وی با بیان اینکه صدقه و زکات و کمک به فقرا برهان ودلیل برای انسان در قیامت است، گفت: صبرکردن در کارها، عبادت و در خدمت قرآن بزرگترین دلیل برای رفتارها است.
وی انس با قرآن را موجب سعادت انسان دانست و افزود:‌ خدمت به قرآن و توجه به دستورات دین موجب سعادت انسان در دنیا و قیامت می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: انسان هوشیار کسی است که برای بعد مرگ روز و شب خود را حساب کند تا بداند برای قیامت خود چه چیزی ذخیره کرده است.
وی اضافه کرد: کسانی که اهل نماز شب و تهجد هستندهمیشه در نمازهایشان از خداوند طلب ببخش می‌کنند زیرا می دانند عذاب جهنم ماندگار و ابدی است.
وی دوری از بخل و حسد را از سوی مسلمانان ضروری دانست و گفت: کمک به اقشار نیازمند جامعه در حد توان، رسالت تک‌تک افراد جامعه است.
 انتهای پیام/

آخرین کتاب ها