دین اسلام تکمیل کننده تمام ادیان الهی است
1397/11/7
خطیب نماز جمعه بانه
دین اسلام تکمیل کننده تمام ادیان الهی است
خطیب نماز جمعه بانه دین اسلام تکمیل کننده تمام ادیان الهی است، گفت: این دین هیچگاه خاموش نمی‌شود و محبت مردم به دین پیامبر(ص) تا قیامت تداوم دارد.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بانه ضمن تبریک فرارسیدن چهلمین سالگرد بهار آزادی به تمام مردم شهیدپرور کردستان اظهار کرد: مردم شریف کردستان همیشه با مشکلات دست و پنجه نرم کرده و از شرف، ناموس و کرامت خود در برابر هجمه‌های دشمنان دفاع کرده‌اند.
وی با اشاره به اختصاص اعتبارت خاص نسبت به رفع محرومیت در استان گفت: خوشبختانه به برکت انقلاب اسلامی و نگاه ویژه مسوولان شاهد اختصاص اعتبارات خوبی در قالب بودجه به منظور توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل و غیره در استان هستیم.
وی گفت: مردم متدین کردستان همواره حامی بسیار خوبی برای علمای دینی بوده و نقش مهمی در تربیت طلاب جوان داشته‌اند.
وی تصریح کرد: علما وارثان پیامبرانند هستند پس باید مانند آنها دلسوز مردم باشیم و این مراقبت با روشنگری و رفع شبهات دینی و ترویج آموزه‌های دینی در بین مردم تحقق پیدا می‌کند.
 وی خطاب به حاضرین در مسجد گفت: ای ایمانداران ما امت پیامبری هستیم که دانشجوی دانشگاه حرا و فارغ التحصیل باور، اخلاص و ایمان است.
 وی در ادامه به موضوع عدالت از دیدگاه قرآن پرداخت و گفت: پیامبر مکرم اسلامی در این باره می‌فرماید عدالت یک ساعت بهتر از۷۰سال عبادت در دنیا است.
وی افزود: دانشگاه رسول الله (ص) تا ابد برای مردم چه باسواد چه بی سواد استوار است و مسجد دانشگاهی است که بزرگترین درس‌ها را به انسان می‌آموزد.
وی خاطرنشان کرد: مکتب رسول خدا دانشگاهی است که تخصص خاصی نمی‌شناسد و به افراد معدودی خلاصه نمی‌شود هر انسانی می‌تواند در این مکتب کسب دانش کرده و سعادت دنیا و آخرت را برای خود به ارمغان بیاورد.
وی با بیان اینکه دین اسلام تکمیل کننده تمام ادیان الهی است، گفت: این دین هیچگاه خاموش نمی‌شود و محبت مردم به دین پیامبر(ص) تا قیامت تداوم دارد.
وی گفت: پیامبر(ص) می فرمایند پیروان دین اسلام در قیامت پیشرو تمام امت‌ها هستند و تا زمانیکه من درگاه بهشت را باز نکنم کسی وارد بهشت نمی‌شود و تا وقتی امت من داخل بهشت نشوند هیچ امتی وارد بهشت نمی‌شود.
وی اضافه کرد: خداوند تبارک و تعالی در آیات قران می‌فرماید امت پیامبر (ص)امتی معتدل و متوسط هستند و برتمام پیامبران و امت‌های پیامبران شهادت می دهند.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها