وابستگی عربستان به آمریکا مغایر با دستورات دین اسلام است
1397/11/7
امام جمعه سروآباد
وابستگی عربستان به آمریکا مغایر با دستورات دین اسلام است
امام جمعه سروآباد با تاکید براینکه جهان اسلام امروز بیش از هر زمانی نیازمند اتحاد برای مقابله با دشمنان دین است، گفت: عربستان سعودی بعنوان مرکزیت دینی امروز در اوج وابستگی به آمریکا قرار گرفته و با غده سرطانی اسرائیل هم پیمان شده است.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا سید عبدالقادر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع سروآباد، اظهار کرد: تحریم یک رفتار غیر انسانی و ضد حقوق بشر است ولی مدعیان حقوق بشر مانند آمریکا سال‌ها از این ابزار برای فشار آوردن به جوامع اسلامی استفاده می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: کشورهایی مانند عربستان که از حقوق بشر صحبت می‌کنند به صورت کاملا مشهود با استکبار جهانی همکاری می‌کنند که این با دستورات مکتب اسلام همخوانی ندارد.
وی افزود: کشور اسلامی نباید با یک کشور غیر اسلامی که تنها هدفش ضربه زدن به دین اسلام است همکاری داشته باشد.
وی با تاکید براینکه جهان اسلام امروز بیش از هر زمانی نیازمند اتحاد برای مقابله با دشمنان دین است، گفت: این جای تاسف دارد که عربستان سعودی بعنوان مرکزیت دینی امروز در اوج وابستگی به آمریکا قرار گرفته و با غده سرطانی اسرائیل هم پیمان شده است.
وی با بیان اینکه تحریم‌های اقتصادی و جنگ علیه انقلاب اسلامی چیز جدیدی نبوده و ملت ایران با این نوع هجمه‌های دشمنان غریبه نیستند، گفت: دولتمردان باید با ارائه راهکارهای مناسب و مردم با همراهی با دولت باید زمینه شکست دشمنان در این جنگ اقتصادی را فراهم سازند.
وی به عدم پرداخت حقوق کارکنان شهرداری در این شهرستان گریزی زد و گفت: متاسفانه کارکنان زحمت‌کش و خدوم شهرداری سروآباد ماه‌هاست حقوقی دریافت نکرده که این انتظار از مسوولان و متولیان امر وجود دارد در این راستا راهکار و راه چاره‌ای بیندیشند.
وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته به اهمیت توجه به تقوای الهی تاکید کرد و گفت: ما به عنوان مسلمان باید همواره اهل تقوا وعبادت باشیم چراکه تقوا انسان را به خداوند نزدیک می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: تقوا به معنی پرهیزگاری، اطاعت خداوند و ادای واجبات الهی است و سرافرازی انسان را در دنیا و قیامت تضمین می‌کند.
 وی با تاکید براینکه خداوند متعال در قرآن می‌فرماید عزیزترین شما نزد من با تقواترین شماست، گفت: خداوند منان در قران کریم می‌فرماید «انهایکه به قانون خداوند باور ندارند، خداوند حیله و مکر آنها را خنثی می‌کند».
 وی الگوگیری از شخصیت و رفتار بزرگان دین در جامعه را ضروری دانست و افزود: امتی که در رفتار و اخلاق از بزرگان دین الگوگیری می‌کنند در تمام عرصه‌ها پیروز و پایدار خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: انسان‌هایی که دنبال‌رو باطل هستند عاقبتی جز پشیمانی ندارند اما موافقان حقیقت هیچگاه از مسیری که در پیش می‌گیرند پشیمان و نگران نخواهند بود.
وی اضافه کرد: خداوند در آیات متعددی از قرآن کریم می‌فرماید« ای کسانیکه ایمان و باور به حقیقت دارید اگر خداوند منان را کمک و یاری کنید خداوند نیز شما را هدایت کرده و هرگز فراموش نمی‌کند.
وی در ادامه شناخت دشمن و اهداف آنان را لازمه مقابله با هجمه‌های دشمنان دانست و افزود: دشمنان برای ضربه زدن به جوامع اسلامی برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای دارند که ما باید با هوشیاری راه‌های مقابله با این توطئه‌ها را پیدا و با همبستگی در برابر آنها ایستادگی کنیم.
وی خاطرنشان کرد: دور کردن مسلمانان به ویژه قشر جوان از اعتقادات و ارزش‌های اسلامی از اهداف اصلی دشمنان برای ضربه زدن به اسلام وانقلاب است که متاسفانه برخی‌ها هنوز به این واقعیت پی نبرده‌اند.
وی افزود: امروز بیش از هر زمانی نیاز به روشنگری در جامعه هستیم، جوانان باید از خواب غفلت بیدار شوند و بدانند دشمن با انواع و اقسام روشها می‌خواهند اتحاد مسلمانان را به هم بزنند.
به گفته وی، ایجاد تفرقه و حکومت کردن از دسیسه‌های دشمنان اسلام است که این تجربه را روی برخی از کشورها با موفقیت پیاده کرده‌اند.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها