کشور برای توسعه نیاز به مدیران دلسوز و متعهد دارد
1397/11/7
امام جمعه موقت سنندج
کشور برای توسعه نیاز به مدیران دلسوز و متعهد دارد
امام جمعه موقت سنندج گفت: برای قرارگرفتن ثروت‌های خدادی برای توسعه کشور و ارتقای معیشتی مردم نیازمند مدیرانی دلسوز و توانمند هستیم.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا سیداحسن حسینی در مسجد جامع شهر سنندج، در خطبه‌های این هفته به ذخایر و نعمت‌های بزرگ الهی به ایرانیان اشاره کرد و گفت: برای قرارگرفتن ثروت‌های خدادی برای توسعه کشور و ارتقای معیشتی مردم نیازمند مدیرانی دلسوز و توانمند هستیم.
وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی شاهد پیشرفت‌های مختلفی در عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی در کشور هستیم.
ماموستا حسینی خاطرنشان کرد: اقتدار نظام اسلامی ایران امنیت و آرامش را به مردم اهدا کرده است اما برای رسیدن به قله‌های رفیع‌تر نیازمند تلاش بیشتر مسوولان و همراهی همه جانبه مردم هستیم
وی با بیان اینکه خداوند همواره بر اتحاد اخوت و برادری بین مسلمانان در آیات متعدد قرآن تاکید می‌فرماید، افزود این امر مهم در آموزه‌های اسلامی و آیات قرآنی بارها مطرح شده بنابر این امیدوارم ملت ایران همانند همیشه انسجام خود را حفظ و در برابر دسیسه‌های دشمنان هوشیار و آگاه باشند.
وی تصریح کرد: دوری از تفرقه و اختلاف باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد چرا که تفرقه بدترین آسیب‌ها را به جوامع وارد می‌کند.
 ماموستا حسینی در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته با بیان اینکه اجتماع سالم دارای سه ویژگی است، اظهار کرد: ذکر خدا یعنی افرادی که در آن جامعه زندگی می‌کنند همیشه مشغول ذکر خدا توبه و استغفار هستند.
 ماموستا حسینی با بیان اینکه حضرت رسول اکرم (ص) همواره می فرمایید، مواظب حرف زدن و زبان خود باشید با تندخویی و پرخاشگری با هم حرف نزنید، خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن خطاب به مومنان می‌فرماید« با اخلاق و زبان خوش با هم صحبت کنید و آنچه را برای خود و خانواده می‌پسندید برای دیگران نیز بپسندید».
وی تصریح کرد: رواج کارها خوب و نیک در جامعه و دوری از افعال حرام و ناپسند در جامعه از دیگر دستورات دین اسلام است.
وی افزود: خداوند همچنین بر دستگیری و کمک به فقرا و مستمندان جامعه تاکید کرده و می‌فرماید نسبت به همدیگر بُخل و حسادت نکنید.
خطیب جمعه سنندج با بیان اینکه دنیا باغچه ای است که با 5 چیز آراسته می‌شود، گفت:‌علم عالم، عدالت حاکم، عبادت عابدان صالح، امانتداری تجارت و نصیحت و موعظه انسان‌های خیر اندیش و با تقوا و دلسوز پنج چیزی است که دنیا با آن آراسته می‌شود.
امام جمعه موقت سنندج به 3 فردی که از منظر قرآن مظهر فساد و فاسد هستند اشاره کرد و افزود: فرعون، هامان و قارون سه نفری هستند که چندین بار نامشان در قرآن آمده و هر کدام دارای ویژگی‌های بدی بوده‌اند از منظر قرآن مظهر فساد هستند.
 خداوند متعال از اتحاد و اخوت بین مسلمانان راضی خواهد شد و این مهم در آموزه‌های اسلامی و آیات قرآنی بارها مطرح شده است.
وی افزود: حفظ آبرو و اموال مردم از جمله مواردی است که خداوند متعال بارها آن را مورد تاکید قرار داده و حتی دو سوره همزه و مطففین را در این خصوص نازل کرده است.
امام جمعه موقت سنندج در ادامه بر احساس مسئولیت همگانی در خصوص ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید کرد و افزود: کمک به محرومان و مستضعفان از جمله اموری است که همواره باید مدنظر داشته باشیم.
ماموستا حسینی همچنین به جایگاه علما و دانشمندان در آموزه‌های اسلامی اشاره کرد و گفت: افرادی که در مسیر کسب علم و دانش گام برمی‌دارند علاوه بر خودشان به سایر افراد جامعه نیز خیر و برکت می‌رسانند.
وی در بخش دیگر از سخنان خود بر ساده‌زیستی و پرهیز از تجملات توسط مدیران و مسوولان تاکید کرد و گفت: مسوولان عادل و ساده‌زیست به مردم آرامش و آسایش می‌بخشند.
امام جمعه موقت سنندج در بخشی دیگر از خطبه‌های این هفته اظهار کرد: خداوند متعال از فرعون و هامان و قارون به عنوان مفسدترین انسان‌ها نام برده است که هم اکنون نیز سردمداران جبهه استکبار به عنوان فرعونیان زمان و سیاست مداران دروغگوی غربی به عنوان هامانیان زمان و صاحبان ثروت‌های بسیار در سطح جهان به عنوان قارونیان هستند.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها