تبیین دستاوردهای انقلاب در جامعه ضروری است
1397/11/11
مسئول مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سروآباد:
تبیین دستاوردهای انقلاب در جامعه ضروری است
مسئول مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سروآباد انتقال ارزش‌های انقلاب و تبیین روزهایی که به مردم گذشت برای نسل‌های جدید را ضروری دانست و گفت: انتقال این واقعیت‌ها به جوانان مهم‌ترین رسالت تمام کسانی است که در آن روزها حضور داشتند و در این میان نقش روحانیون به عنوان منادیان فکری مردم بسیار مهم است.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور،‌ ماموستا حق پناه در نشست با ائمه جمعه و جماعت ادارات شهرستان که در دفتر مرکز بزرگ اسلامی سروآباد و با موضوع «چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با محوریت 5400شهید انقلاب اسلامی در استان کردستان» برگزار شد به خدمات نظام اسلامی در نقاط مختلف کشور اشاره و اظهار کرد: به برکت انقلاب اسلامی امروز ایران اسلامی از لحاظ رفاهی، اجتماعی و سیاسی تنها کشوری است که در اقتدار کامل به سر می‌برد.
وی خاطرنشان کرد: از شروع نهضت امام خمینی(ره) تا به امروز دفاع از آرمان مردم بی‌گناه مسلمان در اکثر نقاط جهان از جمله فلسطین که قبله اول مسلمانان در آن قرار گرفته را به عنوان یک اصل مهم مورد توجه قرار داده است.
 وی تصریح کرد: همین استکبار و استبدادسیتزی انقلاب موجب شده که کشور ما در طول دوران انقلاب همواره با دسیسه‌های استکبار جهانی مورد هجمه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین دلایل دشمنی استکبار با ایران، اقتدار مرجعیت دینی در این کشور اسلامی است، گفت: به واسطه همین مرجعیت دینی و همراهی و حضور در عرصه، ملت انقلاب ایران همیشه با نصرت الهی همراه بوده است.
مسئول مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سروآباد خاطرنشان کرد: مردم ایران اسلامی همیشه در صحنه‌های حساس و مورد نیاز کشور حضور داشته و تمام توطئه‌های استکبار را خنثی کرده‌اند و بر ما لازم است با بیان واقعیات و روشنگری، تاریخ انقلاب و خدمات نظام اسلامی را برای نسل جدید تبیین کنیم.
وی با اشاره به اینکه استان کردستان 5400شهید را تقدیم انقلاب کرده است، عنوان کرد: کردستان نسبت به مناطق دیگر بیشترین شهداء را دارد چون مردم ما بصورت مستقیم درگیر جنگ تحمیلی بوده‌اند.
به گفته وی، مردم کردستان مانند بسیاری از مردم نقاط مرزی کشور در کنار مقابله با هجمه‌های دشمن بعثی که از طریق هوایی و زمینی مورد تجاوز قرار گرفته بودند، با گروه‌های ملحد وطن فروش هم مقابله می‌کردند.
وی تصریح کرد: روحانیون در مقابله‌ با دشمنان و روشنگری ملت نقش مهمی از آغاز پیروزی انقلاب تا کنون داشته ا‌ند و ما مدیون شهداء روحانی هستیم.
مسئول مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سروآباد اضافه کرد: بسیاری از شهدای روحانی تنها به علت گناه خدمت به قرآن و دین، به شیوه‌های مختلف بدون دفاع در محل اقامت خود و در سنگر مسجد و محراب به دست دشمنان به شهادت رسیدند.
وی انتقال ارزش‌های انقلاب و تبیین روزهایی که به مردم گذشت برای نسل‌های جدید را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: انتقال این واقعیت‌ها به جوانان مهم‌ترین رسالت تمام کسانی است که در آن روزها حضور داشتند و در این میان نقش روحانیون به عنوان منادیان فکری مردم بسیار مهم است.
وی اضافه کرد:‌ روحانیون امروز به واسطه نقش کلیدی که در آگاه‌بخشی و بصیرت‌افزایی جامعه دارند بیشتر مورد هجوم دشمنان قرار می‌گیرند چرا که دشمنان سعی دارند روحانی را از صحنه خارج تا بتواند به اهداف شوم و سم‌پاشی فکری و اسلام ستیزی خود برسند.
ماموستا سید عبدالقادر حسینی امام جمعه موقت و عضو شورای روحانیت سروآباد هم در این نشست با یادآوری خدمات چهل ساله انقلاب اظهار کرد: در طول چهل سال عمر انقلاب از هر لحاظ به پیشرفت‌های عالی دست یافته‌ایم.
وی تصریح کرد: تا قبل از انقلاب به لحاظ امکانات رفاهی و بهداشتی و غیره مردم در فشار بودند ولی امروز به برکت انقلاب و امنیت حاکم بر کشور در بسیاری از حوزه‌ها به خودکفایی کامل رسیده‌ایم.
انتهای پیام

آخرین کتاب ها