مقام معظم رهبری پرچمدار وحدت است/ دنیای اسلام به جبهه مقاومت اسلامی افتخار می‌کند
1397/11/13
امام جمعه موقت تهران:
مقام معظم رهبری پرچمدار وحدت است/ دنیای اسلام به جبهه مقاومت اسلامی افتخار می‌کند
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مقام معظم رهبری پرچمدار وحدت است، گفت: فریاد وحدت اسلامی در فضای ایران و جهان از سوی مقام معظم رهبری طنین‌انداز شده است.
به گزارش خبرگزاری رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن ابوترابی‌فرد در آیین همایش روحانیت در چهل سال همگامی و بالندگی انقلاب اسلامی در سنندج، اظهار کرد: عزت امروز اسلام از برکات وحدت است.
وی با تاکید براینکه دشمن این وحدت را هدف قرار داده است، خاطرنشان کرد: اگر ما در کنار هم  و با هم باشیم این وحدت مستحکم‌تر خواهد شد که بدون شک اقتدار امروز ایران اسلامی از دستاورد وحدت است.
به گفته وی، ملت ایران امروز نماد وحدت در جهان اسلام است و زمینه‌ساز انسجام و وحدت ادیان ، اقوام و مذاهب مختلف شده است.
امام جمعه موقت تهران با تاکید براینکه تمام ملت ایران از عرب، کرد، ترک، فارس و آذری و همه اقوام ایرانی با هم هستند، عنوان کرد: لازمه داشتن جامعه اسلامی متحد را در کنار هم بودن و اتحاد علمای شیعه و سنی است و مقام معظم رهبری پرچمدار وحدت هستند.
ابوترابی‌فرد با تاکید براینکه امروز فریاد وحدت اسلامی در فضای ایران و جهان از سوی مقام معظم رهبری طنین‌انداز شده است، گفت: پرچم وحدت اسلامی در جمهوری اسلامی شکل گرفته و امروز غزه، لبنان، سوریه، عراق، یمن مورد حمایت جمهوری اسلامی هستند.
به گفته وی، امت اسلام یک جبهه واحد است و رهبر انقلاب منادی هلال اسلامی است و بر امت اسلامی تاکید دارند( ایران، فلسطین، عراق، میانمار، یمن، بحرین،) امت اسلامی هستند و ما برای امت اسلامی در میانمار متاثریم و اشک می‌ریزیم.
امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: امت اسلام از تعابیر قرآن مجید است و با این واژه تمام مسلمانان جهان را مخاطب خود قرار داده است.
حجت‌الاسلام ابوترابی تاکید کرد: امت اسلام شما دشمن دارید و همه شما باید با هم در مقابل دشمن واحد ایستادگی کنید و با هم ندای زنده باد قرآن، زنده باد کعبه و ندای واحد اسلام را فریاد بزنید.
وی با اشاره به اینکه امریکا و اسراییل دشمن درجه یک اسلام هستند و علما و روحانیون باید پرچمدار این وحدت اسلامی باشند، اظهار کرد: آمریکا و صهیونیست امروز در جهان هیچ جایگاهی ندارد، قدرت امریکا در منطقه رخت بربسته است.
وی با تاکید براینکه دنیای اسلام به جبهه مقاومت اسلامی افتخار می‌کند، اضافه کرد: بدون تردید در جهان اسلام جایی برای صهیونیست‌ها وجود ندارد و مقاومت مردم سوریه و لبنان این واقعیت را برای ما اثبات کرده است.
وی با اشاره به جنگ ۶ روزه اعراب با رژیم صهیونیستی در  پنج دهه قبل گفت: رژیم صهیونیستی در آغاز تولد نامشروع خود  مصر، سوریه، اردن  و جهان عرب را همزمان مورد تهاجم قرار داد، در ۶ روز  بلندای جولان فتح شد پس از ۶ روز آتش‌بس دنیای عرب تسلیم شد.
ابوترابی با تاکید براینکه جامعه مقتدر  جامعه‌ای است که میان امت و امام پیوند استواری داشته باشد، عنوان کرد: امت اسلامی باید قدرت دفاعی مستحکم داشته باشد و جامعه اسلامی باید دشمن‌شناس باشد.
امام جمعه موقت تهران قدرت دفاعی نظام جمهوری اسلامی را یک قدرت بازدارنده ارزیابی کرد و گفت: قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی راهبرد قطعی جمهوری اسلامی است که با الهام از آیه قرآن باید برای استحکام پیوند امت اسلام و برای خلق قدرتی دیگر باید استوار و ثابت‌قدم حرکت کنیم را جامع عمل پوشانده است.
ابوترابی از امنیت هم به عنوان بزرگترین سرمایه نام برد و گفت: در دوران جنگ ایران و عراق در حقیقت ایران با صدام جنگیده است نه با ملت عراقایران خانه کردهای عراقی و مهاجرین عراقی بوده استو امروز با وجود تمام هجمه‌های دشمنان نماد عالی امنیت در جهان است.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها