امام راحل احیاگر ارزش‌های اسلامی در کشور ایران بود
1397/11/14
امام جمعه دهگلان تاکید کرد
امام راحل احیاگر ارزش‌های اسلامی در کشور ایران بود
امام جمعه دهگلان با تبریک چهل سالگی انقلاب اسلامی تصریح کرد: انسان در سن چهل سالگی به اوج قدرت و تکامل می‌رسد و امروز انقلاب شکوهمند اسلامی ما در آستانه 40 سالگی به اوج بلوغ و تکامل خود رسیده است.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا سید عارف عنایتی در خطبه‌های نماز جمعه دهگلان با تبریک فرارسیدن دوازدهم بهمن ماه سالروز ورود تاریخی بنیان‌گذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (قدس سره الشریف) به ایران اسلامی را به ملت شهید پرور ایران، اظهار کرد: امام راحل احیاگر ارزش‌های اسلامی در کشور ایران بود.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات معیشتی مردم بر اهتمام راسخ برای رفع این مشکلات تاکید کرد و گفت: ملت ایران در تمام عرصه‌های سرنوشت‌ساز نظام حضور داشته و امروز این وظیفه مسوولان است که با درایت هرچه تمام در راستای رفع مشکلات جامعه تلاش کنند.
وی  آسایش و آرامش کشور را مرهون مجاهدت‌های دلاورانه نیروهای نظامی و انتظامی دانست و با اشاره به دستگیری تعدادی از سارقین خودرو در طول یک هفته گذشته در سطح شهرستان دهگلان ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد سریع و قاطع این ارگان، افزود: همکاری بیش از پیش مردم با نیروهای انتظامی نقش مهمی در ارتقا بیش از پیش امنیت در منطقه دارد.
وی با اشاره به ایه 15سوره مبارکه احقاف و آیه 23 سوره مبارکه اسراء که در آن انسان به احترام به پدر و مادر و نیکی کردن به آنها تاکید شده گفت: هنگامی که انسان به کمال و رشد و به سن چهل سالگی می‌رسد بر اساس آنچه در قرآن آمده باید بگوید پروردگارا مرا توفیق بده تاشکر نعمت‌های که بر من و پدر و مادرم ارزانی داشته‌ای به جای آورم.
وی تصریح کرد: انسان در سن چهل سالگی به اوج قدرت و تکامل  می‌رسد و امروز انقلاب شکوهمند اسلامی ما در استانه 40 سالگی به اوج بلوغ و تکامل خود رسیده است.
خطیب جمعه در بخش دیگری از خطبه به موضوع احترام به والدین پرداخت و گفت: ایشان بنابر نص صریح قران مجید و سنت نبوی نیکی به پدر و مادر  از جمله وظایف هر انسان مومنی است.
وی اضافه کرد: والدین زندگی خود را صرف تربیت و پرورش فرزندان خود می‌کنند تا  آنان به بهترین شیوه رشد پیدا کنند، فلذا بر فرزندان آنان هم واجب است احترام والدین به ویژه مادر که مظهر شجاعت و ایثار وفداکاری است را نگاه دارند.
ماموستا عنایتی در راستای بیان مقام و منزلت مادر  به ماجرای فرعون و حضرت موسی(ع) اشاره کرد و گفت: حضرت موسی کلیم الله(ع) بارها از پروردگار متعال در خواست کرد تا مرگ فرعون طغیانگر فرا رسد تا قوم بنی اسرائیل از شر او در امان بمانند.
وی اظهار داشت: اما خداوند جل جلاله این خواسته پیامبر خویش را به مدت چندین سال تا زمان غرق شدن فرعون در رود نیل اجابت نکرد.
وی گفت: بعدها که موسی(ع) دلیل این عدم استجابت دعا را جویا شد، خداوند در وحی بر او ابلاغ کرد حقیقتا فرعون ظالم و مستکبر بود اما وی مادری پیر و ناتوان داشت که همواره سلامتی فرعون را از خداوند منان در خواست می‌کرد به همین خاطر پروردگار منان دعای مادر فرعون را بر دعای موسی(ع) ارجحیت می‌داد.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها