آسیب‌های اجتماعی به دلیل دوری مردم از مسجد است
1397/11/14
امام جمعه مسجد فرجه سنندج
آسیب‌های اجتماعی به دلیل دوری مردم از مسجد است
امام جمعه مسجد فرجه سنندج گفت:‌ آسیب‌های اجتماعی امروز به دلیل دوری مردم از مسجد و مباحث دینی است.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا سعید اکبری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامعه فرجه سنندج، به موضوع تربیت فرزندان از دیدگاه دین اسلام پرداخت و اظهار کرد: خداوند در قرآن به والدین به عنوان سرپرست خانوار دستور داده که خود و خانواده را از آتش جهنم محفوظ کند.
وی تصریح کرد: یکی از مباحثی که امروز موجب انحراف فرزندان به عنوان نسل جدید از دینی و حتی اخلاق شده دوری کردن از مسجد است و این بزرگترین بلایی است که به جامعه اسلامی روی آورده است.
وی خاطرنشان کرد: اگر بزرگترها به عنوان الگوی کوچکترها به مسجد روی بیاورند،شاهد رونق حضور جوانان در مساجد و برنامه‌های دینی و مذهبی بیش از گذشته خواهیم بود.
وی گفت: هدفم از بیان این مطالب توهین به قشری خاص در جامعه نیست چرا که بسیاری از معلمان با دلسوزی تمام دانش‌آموزان را آموزش و هدایت می‌کنند، اما در بین آنها هستند افرادی که  ایمان و اعتقاد ضعیفی دارند و بی‌توجهی آنان به مسائل دینی موجب الگوگیری فرزندان ما خواهد شد.
وی ارتباط بیش از پیش بین والدین و مربیان را ضروری دانست و تصریح کرد: متاسفانه کانال‌های مجازی و وسایل ارتباطی امروزی موجب دوری جوانان از ارزش‌های دینی شده و همین امر کنترل آنها را سخت کرده است.
به گفته وی، دشمن با بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجاز و شبکه‌های مختلف دنبال ترویج ضد ارزش‌ها در بین جوامع اسلامی است که باید با روشنگری مانع رسیدن دشمنان به این اهداف شومشان شویم.
وی تصریح کرد: هر کسی از دین دوری گزیند در دنیا و قیامت ضرر می‌بیند. آنهایی که قیامت را انکار می کنند زندگی مانند حیوان را در جهان بر می‌گزینند و در قیامت هم به سزای کار خود می‌رسند.
وی اظهار کرد: انسانها چرا در روی زمین سیر نمی‌کنند و عاقبت کسانی را که قبل از آنها زندگی کرده و امروز زیر خروارها خاک ارمیده و در آتش جهنم باید بسوزند را مورد توجه قرار نمی‌دهند.
وی گفت: خداوند در سوره نحل آیه 65 می فرماید: خداوند کسی است که از آسمان باران می‌باراند و بوسیله آن باران زمین بعد از مرگش را زنده می‌کند و براستی در این مسأله نشانه ای است برای کسانی که گوش شنوا داشته باشند.
وی تصریح کرد:‌خداوند در سوره روم آیه 50 هم می‌فرماید: آثار رحمت خداوند را نگاه بکنید که چگونه زمین را بعد از مردنش زنده می‌کند همان خدایی که زمین و مرده‌ها را زنده می‌کند و خداوند بر هر چیزی قادر است. وی گفت: اگر شما فرزندانتان را کنترل نکنید روزی می‌رسد که فرزند شما می‌گوید خدایی و قیامت وجود ندارد.
وی در پایان خطاب به نمازگزاران گفت: مواظب خانواده و خود باشید و با روشنگری و پاسخگویی درست به سوالات آنها، مانع از گرایششان به سمت مباحث غیرارزشی شوید.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها