صداقت و امانتداري ويژگي اصلی مسلمان واقعي است
1397/11/14
امام جمعه شهرستان بانه
صداقت و امانتداري ويژگي اصلی مسلمان واقعي است
امام جمعه شهرستان بانه با اشاره به اينکه مسلمانان علاوه بر گفتار در رفتار خود نيز بايد صادق باشند، گفت: صداقت و امانتداري ويژگي اصلی مسلمان واقعي است.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا عبدالله عبداللهی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بانه اظهار کرد:
مسلمانان علاوه بر گفتار در رفتار خود نيز بايد صادق باشند.
وی تصريح کرد: اهميّت صداقت نزد خداوند متعال به قدري است که ازهمه انبياي الهي براي مراعات صداقت و يک رنگي در گفتار و کردار و نيز براي وادار ساختن بندگان به راستي و صميميّت در گفتار و کردار، ميثاق گرفته است.
وی اضافه کرد: پیامبر اسلام بزرگترین نعمتی است که خداوند به امت اسلامی داده و همه ما باید شکرگذار این نعمت الهی باشیم.
وی خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های پیامبر مکرم اسلام این است که هیچگاه عیب دیگران را به زبان نمی‌آورد و ما باید از این ویژگی پیامبر الگو بگیریم.
وی تصریح کرد: یکی از اسم‌های خداوند ستار است که به معنی پوشاننده عیب است، خداوند در قرآن می‌فرماید اگرمن به خاطر تمام احوال، گفتار و رفتار و کردار انسانها را بازخواست میکردم همه انسانها گناهکار بودند.
وی با بیان اینکه خداوند سفره آراسته‌ای را برای تمام مردم پهن کرده تا همه از خوب و بد و کافر ومسلمان از آن استفاده کنند، افزود: خداوند از همه احوال ما آگاه و عیب‌های ما را می‌پوشاند.
وی تصریح کرد: ما به عنوان پیروان دین اسلام و امت رسول، نه تنها از این ویژگی‌ها الگو نمی‌گیریم بلکه حاضر به گذشت از عیب همدیگر نمی‌شویم.
وی با اشاره به اینکه دوست داشتن در بین انسان‌ها چیزی نیست که با پول بتوان آن را خریداری کرد، گفت: بزرگترین ضرر و آفت این است که شخص در اجتماع رسوا شود و ما گاها از سر لج و یا کینه موجب رسوایی افراد می‌شویم.
وی رازداری را از ضرورت‌ها دانست و افزود: باید در حفظ این امانت و رازی که به عنوان امین نزد ما گذاشته می‌شود تلاش جدی داشته باشیم.
وی گفت:‌روزی پیامبر(ص) روبه اصحاب کرد و به آنها فرمود همیشه از خدا بخواهید که همسایه خوب نصیبتان کند چراکه همسایه‌ای که چشم، حرمت و قلمش خائن است اگر هزار خوبی درحقش انجام بدهی اگر کوچکترین عیبی را دید آبرو و شخصیت انسان را می‌برد.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها