انقلاب ما یک انقلاب ملی و مردمی بود نه کودتایی
1397/11/14
امام جمعه مریوان:
انقلاب ما یک انقلاب ملی و مردمی بود نه کودتایی
امام جمعه مریوان با توجه به گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی گفت: انقلاب ما یک انقلاب ملی و مردمی بود نه کودتایی و همه مردم از بزرگ و کوچک، خرد و کلان با وحدت کلمه دست در دست هم دادند تا انقلاب به پیروزی رسید و تاج و تخت 2500 ساله شاهی برچیده شد.

به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه‌های نماز جمعه مریوان اظهار کرد: سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و پایان حکومت 2 هزار و 500 ساله شناهنشاهی را به همه ملت ایران تبریک می‌گویم.
وی همچنین با گرامیداشت 12 بهمن سالروز ورود امام به کشور، خاطرنشان کرد:‌ امام(ره) در اولین نطق خود پس از بازگشت به میهن اسلامی ایران در بهشت زهرا فرمودند:« من به پشتوانه این ملت، دولت تعیین می‌کنم».
وی گفت: انقلاب ما یک انقلاب ملی و مردمی بود نه کودتایی و همه مردم از بزرگ و کوچک، خرد و کلان با وحدت کلمه دست در دست هم دادند تا انقلاب به پیروزی رسید و تاج و تخت 2500 ساله شاهی برچیده شد.
وی اضافه کرد: 40 سال از پیروزی انقلاب می‌گذرد و به دلیل استوار بودن این انقلاب بر همراهی مردم و توجه به اقشار جامعه این نظام الهی محکم و استوار با وجود تمام توطئه‌های دشمنان ایستاده است.
به گفته وی، تاریخ نشان داده هر دولت یا مسئولی که به فکر مردم نباشد و تنها دغدغه دولتمردان آن پر نمودن جیب و ثروت اندوزی خود باشد مورد قبول مردم نبوده و محکوم به شکست است.
وی با بیان اینکه ملت ایران با نیتی پاک و جان بر کف به میدان آمده و چهل سال است به خواست پروردگار از انقلاب محافظت می‌کنند، گفت: زمان آن است که همه به خود بیائیم و مردم و مسئولین بر اساس وظیفه برای خدمت‌رسانی و رفع مشکلات پا پیش بگذارند.
 وی افزود: الان موسوم چهل سالگی انقلاب و زمان تعقل و بالندگی نظام است، خداوند در قرآن نیز بحث 40 سالگی را برای انسان‌های خوب و پیامبران و اهل تعقل مطرح نموده است.
وی گفت: تکامل انسان چهل سالگی است وانقلاب ما نیز در چهل سالگی خود قرار دارد و اگر کوتاهی و مشکلی وجود دارد باید برطرف شود.
وی بر تلاش جدی مسوولان برای رفع مشکلات تاکید کرد و گفت: برای ترمیم کم و کاستی‌ها در هر حوزه باید تلاش جدی صورت بگیرد.
وی اظهار داشت: اقدامات و خدمات خوبی در سطح کشور و استان انجام گرفته اما مشکلاتی داریم که باید برای رفع آن باید تمهیدات لازم اندیشیده شود.
وی افزود:‌این بی انصافی است که بگوئیم در طول این سال‌ها خدماتی ارائه نشده چرا که با وجود تمام هجمه‌های دشمنان به بویژه در مناطق مرزی خدمت‌رسانی خوبی در بحث‌هایی مثل جاده، تلفن ، گاز  و از همه مهمتر امنیت و آسایش انجام گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: در بحث توسعه کشاورزی، دامداری و باغداری تحولات قابل توجهی انجام گرفته البته هنوز مشکلاتی هم وجود دارد که باید با برنامه‌ریزی و همراهی دولت و مردم زمینه رفع آنها فراهم شود.
 انتهای پیام/

آخرین کتاب ها