تبیین دستاوردهای نظام در جامعه ضروری است
1397/11/14
امام جمعه سنندج
تبیین دستاوردهای نظام در جامعه ضروری است
امام جمعه سنندج گفت: تبیین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ضمن ایجاد امیدواری در جامعه موجب یاس و ناامیدی دشمنان می‌شود.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه‌های نمازجمعه سنندج با دعوت از همه جوانان برای حضور بیشتر در مساجد گفت: سعادت حضور در خانه خدا با هیچ لذتی قابل مقایسه نیست.
امام جمعه سنندج ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و سالروز بازگشت باشکوه بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) به ایران اظهار کرد: ملت ایران همواره با حفظ اتحاد موجب استقرار و تداوم انقلاب اسلامی شده و دشمنان را در رسیدن به اهداف شومشان ناامید کرده‌اند.
وی به آیه «وَ اتَّقُوا یَوْماً تُرْجَعُونَ فیهِ إِلَی اللَّهِ ثُمَّ تُوَفَّی کُلُّ نَفْسٍ ما کَسَبَتْ وَ هُمْ لا یُظْلَمُونَ» در سوره بقره  اشاره کرد و گفت:‌ خداوند در این آیه مبارکه خطاب به انسان‌ها می‌فرماید از روزی بپرهیزید که در آن روز، شما را به سوی خدا باز می‌گردانند.
ماموستا خدایی در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته با استناد آیات الهی و احادیث نبوی بخصوص آیه 281 سوره بقره اظهار کرد: خداوند تبارک و تعالی در این آیه مبارکه خطاب به انسان‌ها می فرمایید: بترسید از روزی که شما را به سوی خدا باز گردانند پس هر کس پاداش عمل خویش خواهد یافت و به هیچ کس ستمی نکنند پس با اخلاص از خدا بترسید و از عذابی که خدا در روز قیامت حاضر کرده است هیچ ضرر و ظلمی به کسی نمی‌رسد.
 به گفته وی، مهم‌ترین چیز بعد از ایمان از دید اسلام، رحم و دلسوزی است و مسلمان باید نسبت به هم رحم و دلسوزی داشته باشند.
وی تصریح کرد: شرک، سحر و جادوگری، آزار به پدر و مادر، کشتن انسان بی گناه، خوردن مال یتیم، ترک جنگ، ربا، تهمت زدن به زنان پاکدامن از جمله گناهانی است که انسان را از راه و مسیر حق دور می‌کند.
به گفته وی، خداوند در روز قیامت عذابی سخت برای کسانی که مرتکب هر کدام از این گناه‌ها می‌شوند در نظر گرفته است.
ماموستا خدایی خاطر نشان کرد: پیامبر گرامی اسلام (ص) در این باره می‌فرمایند«‌کسانی که به دنبال ربا و کسب مال حرام هستند خود را برای عذاب سخت الهی آماده کنند.
ماموستا خدایی بر دوری از شرک و ضرورت تقویت ایمان به خدا تاکید کرد و افزود: «خداوند هرگز شرک را نمی‌بخشد» و ما به عنوان امت رسوالله نباید هرگز در هیچ موردی شرک به دل خود راه دهیم.
 به گفته وی، رفتار و گفتار دلسوزانه با مسلمانان موجب رضایتمندی خداوند و حضرت رسول‌اکرم(ص) می‌شود.
وی بر ضرورت حل مشکلات مردم و تلاش هرچه بیشتر مسئولان در این راستا تاکید کرد و گفت: مشکلات اقتصادی تنها خاص کشور ما نیست، ملت ایران همواره ثابت کرده‌اند که هیچ بحرانی نمی‌تواند آنها را از مسیر اصلی دفاع از انقلاب و ارزش‌های خارج کند.
امام جمعه سنندج با تاکید بر این که با اقتدار بیشتر نظام اسلامی، دشمن مایوس می‌شود، خاطرنشان کرد: مشارکت و حضور همه مردم در تمامی صحنه‌ها موجب اقتدار بیشتر نظام اسلامی می شود.
امام جمعه سنندج گفت: تبیین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ضمن ایجاد امیدواری در جامعه موجب یاس و ناامیدی دشمنان می‌شود.
وی در پایان بر اطلاع رسانی هرچه بیشتر دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و گفت: عزت امروز ملت ما وابسته به اقتدار نظام اسلامی است.
انتهای پیام

آخرین کتاب ها