آسیب های اجتماعی ناشی از بی توجهی به ارزش های دینی و فرهنگی است
1397/11/14
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان
آسیب های اجتماعی ناشی از بی توجهی به ارزش های دینی و فرهنگی است
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان گفت: آسیب های اجتماعی در جوامع اسلامی ناشی از بی توجهی به ارزش های دینی و فرهنگی است.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا سید علی حسینی در خطبه های نماز جمعه مسجد قباء بهاران مریوان اظهار کرد: رشد طلاق در جامعه ناشی از بی توجهی به رعایت اصول و ارزش های فرهنگی و الگوگیری از زندگی های غربی در مورد مسائل خواستگاری و ازدواج است.
به گفته وی، افزایش آمار برخی آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد، دزدی و غیره در جامعه نگران کننده است و رفع آن نیازمند تلاش همگانی است.
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان گفت: آسیب های اجتماعی در جوامع اسلامی ناشی از بی توجهی به ارزش های دینی و فرهنگی است.
وی در ادامه خطبه های این هفته به فضیلت ایمان اشاره کرد و گفت: ایمان نعمتی بزرگ است که خداوند به انسان داده و سرمایه ای برای دنیا و هم آخرت ماست.
وی با تاکید بر ضرورت حفظ ایمان از دیدگاه قران گفت: ایمان در لغت به معنی باور و در شرع یعنی باور به آنچه که پیامبر(ص) برای ما آورده است.
  به گفته وی، ایمان تفضیلی یعنی ایمان به خدا و صفات خداوند، ملائکه، کتب الهی، روز قیامت،قضا و قدر، حلال و حرام و سایر مسائل دینی!
وی با بیان اینکه ایمان چهار مرحله دارد، افزود: در زمان رسول الله(ص) منافقین بخاطر سهم بردن در غنائم و یا جلوگیری از اخراج شدنشان در ظاهر و زبانی ایمان آورده و حتی در نماز جماعت هم شرکت می کردند.
وی تصریح کرد: رسول الله(ص) بخاطر به زبان آوردن شهادتین آنها را امان می داد، منافقین در ظاهر ایمان داشتند، اما باطناً به آنچه می گفتند باوری نداشتند.  
وی تصریح کرد: مرحله بعدی ایمان اهل تقوا است که الان در جامعه ما بسیار اندک هستند و از هر فتنه و گناه دوری می کنند، اینها به واسطه تلاششان ، نور ایمان در قلبشان روشن می شود و بصیرت و یقین می یابند. وی با بیان اینکه قسمتی از ایمان اهل توحید نامیده می شوند، عنوان کرد: ایماندار در این مرحله به حالتی رسیده که غیر خدا را ندیده، نشنیده و فقط خداوند را وجود حقیقی دانسته اند.
وی گفت: حضرت علی یکی از این افراد بود که فرموده اند:« اگر خداوند برایم کشف و با چشم ببینم بر ایمانم اضافه نمی گردد» چون خود ایشان آنقدر مستغرق خداوند بوده اند.
ماموستا حسینی با بیان اینکه ایمان برای انسان بزرگترین نعمت بعد از وجود است، افزود: ایمان سلامتی دین و دنیا را درپی دارد.  
انتهای پیام

آخرین کتاب ها