انقلاب ایران دین را در دنیا احیا کرد
1397/11/18
نماینده ولی فقیه در کردستان:
انقلاب ایران دین را در دنیا احیا کرد
وی با بیان اینکه انقلاب ایران دین را در دنیا احیا کرد، گفت: آزادی مذهبی که امروز در ایران وجود دارد در هیچ کشور مسلمان دیگری وجود ندارد.
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه انقلاب ایران دین را در دنیا احیا کرد، گفت: آزادی مذهبی که امروز در ایران وجود دارد در هیچ کشور مسلمان دیگری وجود ندارد.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی در گفت‌وگو با رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اظهار کرد: با پیروزی انقلاب به فضای ظلم و زوری که بر جامعه آن زمان از طرف دستگاه‌های حاکمیتی وجود داشت پایان داده شد و مردم در قالب انتخابات مختلف بصورت مستقیم و غیر مستقیم در سرنوشت کشور خود دخیل شدند.
وی با بیان اینکه در زمانی که انقلاب ایران به پیروزی رسید بلوک شرق دین را افیون جامعه می‌دانست و با آن مبارزه می‌کرد، اظهار کرد: بلوک غرب نیز که براساس سکولاریسم بود دین را جدا از سیاست می‌دانست و معتقد بود که دین فردی است و نباید در جامعه مطرح شود.
وی خاطرنشان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)  این معادله بلوک شرق و غرب برهم زده شد و دین به متن جامعه بازگشت.
وی به فلسفه تشکیل انقلاب اسلامی هم گریزی زد و گفت: امام با دو هدف حاکم شدن دین اسلام بر جامعه و پایان‌دادن به ظلم و ستم فراوان حاکمان مستبد، انقلاب اسلامی را در ایران پایه‌گذاری فرمودند.
وی اضافه کرد: ما مسلمان هستیم و معتقدیم که باید قوانین ناب اسلام و قرآن بر جامعه حاکم باشد نه طاغوت و قوانین طاغوتی، لذا حضرت امام خمینی(ره) هم با هدف تشکیل حکومت الهی در ایران قیام کرد.
وی با بیان اینکه امام خمینی اعلام کرد هر کسی که در مقابل خدا و دین خدا بایستد ما در مقابلش می‌ایستیم، افزود: حاکمیت اسلام در کشور ایران و صدور آن به دنیا از مهم‌ترین اهداف انقلاب اسلامی بوده است.
وی اظهار کرد: در زمانی که انقلاب ایران به پیروزی رسید کل دنیا به دو بلوک شرق و غرب تقسیم شده بود که بلوک شرق دین را افیون جامعه و بلوک غرب آن را جدا از سیاست می‌دانست.
وی گفت: امام خمینی(ره) در چنین شرایطی این معادله را برهم زد و با شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی مردم سالاری دینی را بر جامعه حاکم کرد.
وی با تاکید براینکه انقلاب ایران دین را در دنیا احیا کرد، گفت: آزادی مذهبی که امروز در ایران وجود دارد در هیچ کشور مسلمان دیگری وجود ندارد.
به گفته وی، پیروان مذاهب مختلف با وحدت و همدلی در کنار هم زندگی مسالمت‌آمیزی دارند که قابل تقدیر است.
وی با بیان اینکه با وجود تمام اسلام هراسی که در دنیا وجود دارد دشمنان تا امروز نتوانسته‌اند جلوی پیشرفت اسلام را بگیرند، خاطرنشان کرد: اینها همه از برکات انقلاب اسلامی است.
وی اظهار کرد: دشمنان در طول این چهل سال ساکت ننشسته‌اند و هر روز توطئه‌ی جدیدی علیه انقلاب و اسلام را طرح‌ریزی کرده، اما خوشبختانه با تمام این توطئه‌ها که در راستای اسلام ستیزی انجام داده‌اند، هر روز به جمعیت مسلمانان افزوده می‌شود.
وی به برخی دستاوردهای انقلاب در طول این چهل سال اشاره کرد و افزود: امروز هرچند در برخی حوزه‌ها کم‌کاری‌هایی وجود دارد اما از برکت انقلاب اسلامی، کشور ایران در اکثر حوزه‌ها از جمله توسعه مراکز آموزشی و دانشگاهی، مراکز بهداشتی و درمانی، گازرسانی و ... به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یافته است.

آخرین کتاب ها