مسوولان آستین همت برای خدمت به مردم را بالا برنند/ ضرورت چاره‌اندیشی مسوولان برای رفع مسئله گرانی
1397/11/28
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان
مسوولان آستین همت برای خدمت به مردم را بالا برنند/ ضرورت چاره‌اندیشی مسوولان برای رفع مسئله گرانی
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان گفت: مهم‌ترین رسالت امروز مسوولان در راستای تقدیر از حضور همیشه در عرصه مردم این است که آستین همت برای خدمت به این مردم را بالا زده و برای مسئله گرانی و رفع مشکلات اشتغال در کشور گام‌های بلند بردارند.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا سیدعلی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بهاران مریوان با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمائی 22 بهمن و تشکر از این حضور اظهار کر: حضور حماسی ملت ایران در این نمایش اقتدار واقعا جای تقدیر دارد.
وی تصریح کرد: تمام مسوولان از حضور حماسی مردم در جشن چهل‌سالگی نظام تقدیر کردند، چرا که این حضور بسیاری از توطئه‌های دشمنان را نقش برآب کرد.
وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین رسالت امروز مسوولان در راستای تقدیر از حضور همیشه در عرصه مردم این است که آستین همت برای خدمت به این مردم را بالا زده و برای مسئله گرانی و رفع مشکلات اشتغال در کشور گام‌های بلند بردارند.
وی در ادامه با اشاره به حادثه تروریستی مسیر زاهدان- خاش و شهید و زخمی شدن تعدادی از مدافعان امنیت گفت: کشتن انسان به غیر حق در نزد خداوند سنگین است این حادثه را محکوم می‌کنیم.
وی در ادامه بخشی از خطبه‌های این هفته را به موضوع صله رحم اختصاص داد و گفت: در قرآن و احادیث رسول الله(ص) روی صله رحم بسیار اهتمام شده است و خداوند در قرآن می‌فرماید:« و حق نزديكان را بپرداز... سوره اسرا آیه 26».
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان خاطرنشان کرد: رحم یعنی اینکه انسان نسبت به یک ضعیف، حیوان و یا انسانی ضعیف احساس دلسوزی و لطف نماید.
وی با بیان اینکه رحم یعنی انسان نسبت به پدر و مادر پیر و یا خواهر ضعیفش دلسوزی داشته باشد، افزود:  خداوند در قرآن می فرماید:« تقوای الهی پیشه کنید و از قطع رابطه با خويشاوندان بپرهیزید».
 ماموستا حسینی با بیان اینکه رسول الله(ص) در مورد صله رحم احادیث زیادی دارند، عنوان کرد: ابو ایوب انصاری(رض) روایت می‌نماید در سفری همراه رسول الله(ص) بودیم که پیرمردی افسار حیوان رسول الله(ص) را گرفت و گفت: یا رسول الله(ص)! عملی را به من نشان ده که به بهشت داخلم نماید. .
وی اضافه کرد: اصحاب همراه پیامبر به آن پیرمرد اعتراض نمودند که الان چه وقت سؤال پرسیدن است مگر نمی بینی که رسول الله(ص) در حال سفر هستند،رسول الله(ص) به اصحاب فرمود: شما را چه شده؟ او احتیاج دارد و الان نیز موقع پرسیدن است و سپس به آن پیرمرد  فرمودند:  عبادت خداوند را انجام ده و برای خداوند شریکی قائل نشو، نماز بخوان، زکات بده و صله رحم را بجای آور».
 خطیب نماز جمعه مسجد بهاران مریوان با تاکید براینکه صله رحم در ردیف عبادات برای خداوند بوده و یکی از عوامل ورود انسان به بهشت است، اذعان کرد:  ابوهریره از رسول الله(ص) نقل می‌نماید که آنحضرت فرمودند:« کسی که دوست دارد رزق واسع داشته باشد( به سهل رزق بدست آورد)و عمری طولانی داشته باشد صله رحم بجای آورد».
وی اضافه کرد:‌منظور از رزق بدست آوردن مایحتاج است نه سرمایه‌گذاری و منظور از عمر طولانی به تفسیر برخی از علما عمری با لذت و آرامش است زیرا برخی عمر طولانی اما با رنج و محنت دارند که اصلاً از آن لذت نمی‌برند.
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان خاطرنشان کرد:‌ رسول الله(ص) در حدیثی دیگر فرموده اند:« صله رحم آن نیست که هر دو معاشرت نمایند بلکه صله رحم آنست که اگر با تو قطع رابطه کردند تو قطع رابطه ننمائی».
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها