جنایت تروریستی سیستان و بلوچستان نمایش کور جنایتکارانی است که اقتدار ایران را نشانه رفته‌‌اند
1397/11/28
ماموستا توفیق قربانی امام جمعه کامیاران
جنایت تروریستی سیستان و بلوچستان نمایش کور جنایتکارانی است که اقتدار ایران را نشانه رفته‌‌اند
امام جمعه کامیاران گفت: جنایت تروریستی شب چهارشنبه و شهادت جمعی از جان برکفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرزندان ملت شریف ایران، باردیگر نمایش کور و رذیلانه جنایتکارانی بود که اقتدار و عظمت ملت و نظام اسلامی را نشانه رفته‌ و قلب ملت بزرگ ایران را جریحه‌دار کردند.
به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، ماموستا توفیق قربانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در کامیاران با اشاره به حادثه تروریستی اخیر زاهدان اظهار کرد: حادثه اخیر حمله تروریستی زاهدان که منجر به شهادت جمعی از پاسداران مدافع مرزهای ایران اسلامی شد را به شدت محکوم می‌کنیم.
وی با بیان اینکه این حرکت بزدلانه و مذبوحانه از سوی دشمنان انقلاب بود، گفت: ما ضمن تسلیت به خانواده معظم  شهداء این حادثه  برای شهداء این حادثه علو درجات و برای بازماندگان و دیگر همرزمان آنها صبر جمیل و اجر جزیل ازخدای منان مسئلت می‌داریم.
وی تصریح کرد: مراجعه بعضی ازمسئولان آمریکایی با ایرانیان مقیم خارج برای وساطت و مذاکره غیرعلنی با  جمهوری اسلامی  نشانه بزرگی جمهوری اسلامی و حقارت دولت‌مردان آمریکا است.
وی اظهار کرد: موضع‌گیری قاطع علماء و مردم اهل سنت درمقابل تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران قابل تحسین است.
وی با بیان اینکه 67 درصد از هموطنان خواهان اقدام تلافی جویانه مسئولین دربرابر بدعهدی‌های آمریکا هستند  که این نشانه  همبستگی ملت ایران و مسئولین است، اضافه کرد: 92درصد از ایرانیان اعلام کرده‌اند که هیچ اعتمادی به آمریکا ندارند.
وی افزود: این برای ملت ایران ثابت شده است که دولت آمریکا نسبت به ملت ایران اقدامات کینه توزانه داشته است.
 ماموستا قربانی با اشاره به کنفرانس ورشو اظهار داشت: شکست ننگین آمریکا و رژیم صهیونیستی و دولت‌های تروریست حامی آنها در منطقه که در اعمال تحریم‌های تحمیلی و ظالمانه و سودای به زانو درآوردن استقلال و آزادی ملت ایران، ناتوان شده و ازجشن چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی عصبانی شده‌اند.
وی گفت: این خشم دشمنان موجب شد، تا با کمک مزدوران فریب خورده خود درصدد ناامن جلوه دادن این خاک مقدس، دست به جنایت شنیع زده و خون دلاورمردان محافظ مرزها را جاری کنند.
وی اضافه کرد: جنایت تروریستی شب چهارشنبه  و شهادت جمعی از جان برکفان  سپاه پاسداران  انقلاب اسلامی و فرزندان ملت شریف ایران، باردیگر نمایش کور و رذیلانه جنایتکارانی بود که اقتدار و عظمت ملت و نظام اسلامی را نشانه رفته‌ و قلب ملت بزرگ ایران را جریحه‌دار کردند.
وی خاطرنشان کرد: بی‌شک باندهای تروریستی که آمریکا ، اسرائیل و متحدان آنها در منطقه، ایجاد آنها را پنهان نمی‌کنند در این حمله انتحاری نقش داشته‌اند.
وی گفت: همزمانی این حمله با برگزاری کنفرانس تحت حمایت آمریکا در ورشو نشان دهنده هماهنگ بودن دولت آمریکا با این گروه‌های قاتل و جنایتکار برای ایجاد بی‌ثباتی و نا امنی درایران است.
وی افزود: مردم ایران اسلامی به تازگی با حضور میلیونی خود در راهپیمایی 22بهمن نشان دادند به نظام جمهوری اسلامی پایبندند و این جنایت‌ها آنها را نه تنها تضعیف نمی‌کند بلکه موجب قوی‌ترشدنشان می‌شود.
وی اظهار داشت: تاریخ انقلاب اسلامی نشان داده است که خون غیورمردان ایران زمین سرچشمه توفیقات الهی و پیروزی‌های درخشان نظام است.
ماموستا قربانی در ادامه با اشاره به کردار و رفتار آدمیان گفت: خدای متعال در آیات متعدد قرآن نمونه از جامع‌ترین تعلیمات اسلام در زمینه مسائل  اجتماعی، انسانی و اخلاقی را بیان فرموده است.
وی با بیان اینکه این مهم 6 اصل مهم دارد  که سه اصل آن جنبه مثبت وسه اصل جنبه منفی دارد، اظهار کرد: عدل و احسان که عبارت است از تفضل و نیکی باهم در آنچه که خدا واجب کرده است.
 وی اظهار کرد: احسان در عبادت همانگونه که در حدیث حضرت عمر فاروق (رض) روایت شده است که پیامبر(ص) فرمود عبادت این است وقتیکه تو عبادت می کنید بدان که در محضر خدا هستی و او را می‌بینید و اگر تو هم او را نمی‌بینید  قطعا" خدا تورا می‌بیند.
وی خاطرنشان کرد: بهترین نوع عبادت آن است که وقتیکه کسی به تو بدی می‌کند تو با او نیکی کنی، چون در حدیث رسول الله (ص) وارد است که فرمود هرکسی با تو بدی کرد تو بااو نیکی کن و حضرت علی(ع) فرمود عدالت آن است که حق مردم را به دست آنها برسانید.
 ماموستا قربانی در بخش پایانی خطبه‌های این جمعه از مردم بخاطر حضور در راهپیمایی 22بهمن تشکر کرد و اظهار داشت: از مردم استان و شهرستان کامیاران که در راهپیمایی 22بهمن شرکت کردند تقدیر می کنم.
وی گفت: مردم با این حرکت خود باردیگر مشت پولادی  خود را بر دهن آمریکا و دست‌نشانده‌هایش زدند و نشان دادند با وجود این همه تحریم و کمبودها هیچگاه تسلیم خواسته‌های آمریکا نمی‌شوند.
وی با تاکید براینکه این حضور پرشور مرم در راهپیمایی 22 بهمن مسوولیت مسوولان را سنگین‌تر کرد، گفت: مسئولین باید قدر این حماسه و حضور همیشه در عرصه را بدانند و تلاش جدی در راستای رفع مشکلات مردم داشته باشند.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها