مردم نسبت به رفع دغدغه معیشتی فقرا احساس مسئولیت کنند
1397/12/12
امام جمعه موقت سنندج
مردم نسبت به رفع دغدغه معیشتی فقرا احساس مسئولیت کنند
امام جمعه موقت سنندج با تاکید براینکه مردم باید نسبت به رفع دغدغه معیشتی فقرا و نیازمندان جامعه احساس مسئولیت کنند گفت: مشارکت بالای مردم در جشن نیکوکاری زمینه حمایت هرچه بیشتر از نیازمندان را فراهم خواهد کرد.به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع سنندج اظهار کرد:‌ مردم متدین و با فرهنگ کردستان در طول تاریخ پر افتخار خویش همواره به یاری نیازمندان و مستمندان شتافته‌اند و امیدوارم این فرهنگ غنی به نسل‌های آینده انتقال پیدا کند.
وی در ادامه از تلاش‌های و خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) برای یاری رساندن به نیازمندان جامعه تقدیر کرد و گفت: امیدواریم مردم خیرخواه و نوع دوست کردستان کما فی‌سایق کمال همکاری را با این نهاد خدمت‌رسان داشته باشند.
ماموستا رستمی از عموم نمازگزاران سنندجی خواست که نسبت به رفع دغدغه معیشتی فقرا و نیازمندان جامعه احساس مسئولیت کنند و گفت: مشارکت بالای مردم در جشن نیکوکاری زمینه حمایت هرچه بیشتر از نیازمندان را فراهم خواهد کرد.
وی با بیان اینکه کمک به فقراء از جهاد و روزه برتر است و حضرت رسول (ص) در این راستا می‌فرماید«کسانی که  به ایتمام و بی‌سرپرستان کمک می‌کنند در قیامت در جوار انبیاء و صالحان و شهدا محشور خواهند شد، گفت: مسئولان و دست اندرکاران باید در راستای مبارزه با تورم و گرانی و معیشت مردم تلاش مضاعف داشته و مشکلات معیشتی مردم را بر طرف نمایند.
خطیب جمعه سنندج در ادامه با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن به جایگاه ویژه زن در آموزه‌های اسلامی اشاره کرد و گفت: حجاب زینت زن است و زنان مسلمانان باید با الگوبرداری از بانوان بزرگ اسلام در راستای توجه به دستورات دین اسلام ثابت قدم باشند.
 ماموستا رستمی با استناد به سوره آل عمران آیات 41 تا 44 قرآن گفت آنگاه که فرشتگان گفتند: «ای مریم همانا خدا تو را برگزید و پاکیزه گردانید بر زنان جهانیان برتری بخشید‌ای مریم فرمانبردار خدا باش و نماز را با اهل طاعت به جای آر و این اخبار غیب است، گفت: حضرت فاطمه (ص)، حضرت خدیجه، حضرت مریم  و حضرت عایشه از زنان برزگی هستند که زنان مسلمان باید از آنها الگو برداری نمایند.
ماموستا رستمی خاطر نشان کرد: دشمنان همواره به دنبال آسیب رساندن به بهترین سرمایه‌های جهان اسلام هستند و زنان مسلمان با جایگاه والایی که دارند از بزرگترین سرمایه‌های جامعه اسلامی به شماره می‌آیند.
 امام جمعه موقت سنندج به جایگاه زنان و مردان در جامعه اسلامی و نگاه ویژه به فراهم کردن زندگی سالم برای جوانان جامعه اشاره کرد و گفت: حفظ کرامت انسانی با مد نظر قرار دادن تمامی شاخص‌های عفت و حیاء از جمله اموری است که همه ما مسلمانان باید نسبت به آن توجه کنیم.
 ماموستا رستمی از بانوان نمازگزار سنندجی خواست که با الگو قرار دادن بانوان والامقام از منظر الهی برای سالم نگهداشتن زندگی فردی خویش همت گمارند.
وی افزود: زنان مسلمان امروز پا به پای مردان در عمران و آبادانی جامعه اسلامی سهیم هستند و در بسیاری زمینه‌ها نیز پیشروتر از مردان هستند.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها