ایمان به ذات مطلق خداوند لازمه استجابت دعاست
1397/12/12
امام جمعه دهگلان:
ایمان به ذات مطلق خداوند لازمه استجابت دعاست
امام جمعه دهگلان گفت: ایمان به ذات مطلق خداوند و دوری از حرام‌خواری لازمه استجابت دعا است.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، سید عارف عنایتی در خطبه‌های نماز جمعه دهگلان اظهار کرد: اگر کسی به ذات مطلق خداوند ایمان داشته و شک به دعای خود نداشته باشد هیچ وقت به افراد که دین فروشی و رمال‌گری می‌کنند مراجعه نمی‌کند.
وی افزود: خداوند متعال در قرآن کریم به صراحت می‌فرماید «خدا به ما نزدیک است و دستانی که به دعا بلند می‌شود جزء ذات مقدس خداوند هیچ  کسی در هیچ جایگاهی نمی‌تواند آن را استجابت کند».
وی تصریح کرد: افرادی که با مکر و حیله مردم را گمراه و در قبال دریافت پول اقدام به دعا نویسی می‌کنند کاری بیهوده است و انجام این کارها جایگاهی در دین اسلام ندارد.
امام جمعه دهگلان با اشاره به دعای حضرت یونس(ع) در اعماق دریا اظهار داشت: پیامبراسلام(ص) می‌فرماید هیچ چیز در پیشگاه خداوند متعال از دعا مهم‌تر و با ارزش‌تر  نیست زیرا زمانی که فرد دست به دعا می‌ایستد نمایان‌گر ذات ناقص انسان در مقابل قدرت بی‌پایان خداوند است.
وی اظهار کرد: ما باید در دعاهایمان به قدرت مطلق خدا اعتماد داشته باشیم اینکه همه چیز در اراده خداوند است.
سید عارف عنایتی با  تبریک روز مادر و هفته زن افزود: در اسفند ماه هفته درخت کاری را در پیش رو  داریم،کاشتن درخت یکی از توصیه‌های  اولیاء و بزرگان دینی است زیرا  درختان هم همچون انسان جان دارند.
وی اظهار کرد: تمام جانداران به دعا و مناجات با خداوند مشغول هستند و در طول تاریخ  افراد زیادی از بزرگان دین شغل باغبانی را در زندگی خود داشتند.
وی در پایان خطاب به مسئولین شهر دهگلان گفت: ایجاد شهر زیبا  و ایجاد فضای شاد برای مردم می‌طلب که تلاش مسئولین بخصوص در این روزهای آخر سال که شهر میزبان مهمانان نوروزی است بیشتر شود تا نواقص معابر و جاده‌ها در ورودی و خروجی شهر رفع و چهره زیبایی را در چشم مسافران و اهالی منطقه ایجاد کند.

آخرین کتاب ها