زنان مسلمان سیره زندگی حضرت فاطمه زهرا را الگوی زندگی خود قرار دهند
1397/12/12
امام جمعه مریوان:
زنان مسلمان سیره زندگی حضرت فاطمه زهرا را الگوی زندگی خود قرار دهند
امام جمعه مریوان گفت:‌ زنان مسلمان سیره و سلوک زندگی حضرت فاطمه زهرا را الگوی زندگی خود قرار دهند و با این کار گام در مسیر سعادتمندی دنیا و آخرت بردارند.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه نماز جمعه این هفته در مسجد جامع مریوان ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه زهر«س» اظهار کرد: طبق فرمایش رسول الله(ص) (حضرت فاطمه، حضرت خدیجه، حضرت مریم و حضرت آسیه همسر فرعون » چهار زنی هستند که جایگاه والایی در دین اسلام دارند.
به گفته وی، حضرت آسیه با وجود اینکه زنگ فرعون بوده اما آنقدر در دین خود اخلاص داشتند که وقتی هنوز در دنیا زنده بود خداوند مژده خانه‌ای در بهشت به او داد).
امام جمعه مریوان با تاکید بر الگوگری از چنین شخصیت‌های والامقامی گفت: ما نیز باید با الگوگیری از آنها در زندگی اخلاص داشته باشیم تا سربلندی دنیا و اخرت را برای خود به ارمغان آوریم.
ماموستا شیرزادی گفت:‌ زنان مسلمان سیره و سلوک زندگی حضرت فاطمه زهرا را الگوی زندگی خود قرار دهند و با این کار گام در مسیر سعادتمندی دنیا و آخرت بردارند.
وی با اشاره به نزدیک شدن به سال نو و ضرورت توجه به اقشار نیازمند در این روزهای پایانی سال و ایجاد بستری برای حمایت هرچه بیشتر از آنها گفت: همه ما به عنوان یک وظیفه دینی و شرعی باید در این روزها که همه به نوعی مشغول آماده شدن برای استقبال از نوروز و سال نو عستند باید به فکر فقرا و نیازمندان بویژه ایتام باشیم.
وی خاطرنشان کرد: مردم نوع دوست و خیر باید کمک‌های خود را از کانال مراکز و ارگان‌هایی مانند کمیته امداد، بهزیستی که به نوعی بخش قابل توجهی از این نیازمندان را زیرپوشش قرارداده‌اند را به دست نیازمندان واقعی برسانند.
امام جمعه مریوان در ادامه بر رعایت حقوق شهروندی از سوی اقشار مردم تاکید کرد و گفت: با توجه به نبود فضای کافی در مسجد جامع مریوان تعداد زیادی از نمازگزاران مجبور هستند در خیابان‌ نمازشان را بخوانند که این انتظار را از دستفروشان و مغازه‌داران داریم که در این راستا همکاری لازم را با آنها داشته باشند.
ماموستا شیرزادی تصریح کرد: پیامبر مکرم اسلام می‌فرمایند« اگر انسان به اندازه جای یک سجده برای نمازگزاری جا باز کند خداوند در بهشت خانه‌ای  برای او می‌سازد».
وی اضافه کرد: از تلاش شهردار و پرسنل آتشنشانی مریوان که روزهای جمعه برای عبادت مردم خیابان را تمیز و می شویند، تشکر می کنم.
امام جمعه مریوان گفت: در هر دین و آئینی رعایت و حفاظت از پنج چیز شامل دین، عقل، نفس و جان انسان، مال و ناموس ضروری است و تمام ادیان و آئین‌ها بر محافظت از این پنج مورد دستور داده‌اند.
به گفته ماموستا شیرزادی، اعتیاد به موادی مانند مشروبات الکلی و مواد مخدر حرام است چرا که موجب از خود بی‌خودی و نقصان در عقل انسان می‌شود.
وی تصریح کرد: خداوند در قرآن به پیامبر(ص) و دیگر پیامبران دستور می دهد. « از چیزهای حلال و پاکیزه که روزیتان قرار داده ایم بخورید».
امام جمعه مریوان ادامه داد: رسول خدا(ص) نیز از خوردن هر نوع مسکر که عقل را زایل کند، مسلمانان را برحذر داشته‌اند.
به گفته ماموستا شیرزادی، امام فخررازی هم در همین راستا می‌فرماید:« عقل انسان شیرین‌ترین، شریف‌ترین و زیباترین صفت انسان است و مخدرات دشمن عقل بوده و عقل انسان را از میان می‌برد.».
خطیب نماز جمعه ادامه داد اعتیاد موجب بی‌حیائی، بی‌آبرویی و پاره شدن پردهای حجب و حیا و گرفتاری انسان در دنیا می‌شود، اضافه کرد: این بحثی از آثار دنیوی مشروبات بود و آثار اخری آنکه به مفاد حدیث رسول اله(ص) انسان دائم الخمر رنگ بهشت را نمی‌بیند.
وی اضافه کرد: خیلی از افراد مشروبی سنکوب کرده و با بی‌ایمانی از دنیا می‌روند، همه ما باید مراقب خانواده هایمان باشیم تا گرفتار دام اعتیاد نشوند.
 انتهای پیام/

آخرین کتاب ها