ضرورت توجه به حفظ کرامت انسانی در حمایت از نیازمندان
1397/12/12
امام جمعه شهرک بهاران:
ضرورت توجه به حفظ کرامت انسانی در حمایت از نیازمندان
امام جمعه شهرک بهاران بر ضرورت توجه به حفظ کرامت انسانی در حمایت از نیازمندان تاکید کرد و گفت:‌ توجه به نیازمندان و فقرا از دستورات دین اسلام است که هیچ گاه نباید از آن غافل شویم.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا خلیل آدابی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهرک بهاران سنندج، اظهار کرد: مردم باید در شرایط اقتصادی امروز بیش از پیش به فکر هم باشند و با انبار کالاهای ضروری موجب افزایش نرخ تورم نشوند.
وی با بیان اینکه مردم برای مقابله با گرانی‌ها باید خود نیز در میدان باشند، گفت:‌ مردم به جای انبار کالاها باید با نخریدن کالاهایی که به صورت افسار گسیخته قیمتشان بالا می‌رود زمینه رفع مشکلات در این حوزه را فراهم سازند.
امام جمعه شهرک بهاران تصریح کرد: دولت باید با برنامه‌ریزی مناسب بستر مقابله با گرانی را فراهم سازد تا مردم بیش از این در رنج و سختی نباشند.
وی در ادامه با تاکید براینکه حمایت از اقشار نیازمند به ویژه افرادی که متاسفانه با وجود نبود بضاعت مالی به درد و بیماری هم مبتلا هستند، گفت: توجه به این قشر به ویژه در زمینه درمان در بیمارستان‌ها باید بیشتر از گذشته باشد و هیچ بیماری به دلیل نبود تمکن مالی مجبور به صرف نظر از روند درمانش نشود.
امام جمعه شهرک بهاران به بالا بودن سود بانکی در کشور و فشارهایی که از این ناحیه به مردم وارد می‌شود، گفت: در کشور ما که مسلمان هستیم سود بانکی می‌گیریم آیا این واقعاً دینداری است.
به گفته ماموستا ادابی، ترویج بانک‌داری اسلامی در کشوری که نظام آن بر پایه و دستور دین و شرع اسلام گذاشته شده از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی بر بخشش اموال در راه خدا هم تاکید کرد و گفت: ایمان داران از اموالتان در راه خدا بخشش و با این کار زمینه حذف شکاف‌های اقتصادی را فراهم سازید.
امام جمعه شهرک بهاران خاطرنشان کرد: تمام کارهای خیر و شر انسان در کتاب اعمالش نوشته می‌شود و فردای قیامت باید در قبال آنها پاسخگو باشیم.
وی با بیان اینکه خداوند به هر انسانی با توجه به لیاقتی که دارد حکمت می‌دهد، گفت: انسان‌هایی که در راه خدا اقدام به بخشش مال می‌کنند مورد رحمت خداوند قرار گرفته و مالشان روز به روز افزایش پیدا می‌کند.
وی خطاب به نمازگذاران اظهار کرد: به صورت آشکارا یا پنهانی صدقه را از یاد نبرید و همواره توجه و حمایت از نیازمندان را در دستور کار خود قرار دهید.
وی پرداخت زکات را از دیگر دستورات دین اسلام دانست و گفت: پرداخت زکات انسان را از گناه دور می‌کند و موجب افزایش قدرت جامعه اسلامی می‌شود.
امام جمعه شهرک بهاران تصریح کرد: توجه به نیازمندان و فقرا از دستورات دین اسلام است که هیچ گاه نباید از آن غافل شویم.
وی با بیان اینکه برخی فقرا با وجود تمام مشکلات حاضر به دراز کردن دستشان جلوی دیگران نیستند، گفت:  در کمک به نیازمندان باید حفظ کرامت انسانی را در اولویت قرار داده و به نحوی عمل کنیم که هیچ کس متوجه نشود.
انتهای پیام

آخرین کتاب ها