کمیته امداد بهترین کانال برای پرداخت زکات است
1397/12/12
امام جمعه موقت اهل سنت قروه:
کمیته امداد بهترین کانال برای پرداخت زکات است
امام جمعه موقت اهل سنت قروه با بیان اینکه تکلیف الهی هر انسان مسلمانی است که در انجام فرائض دینی ثابت قدم باشد، گفت: کمیته امداد بهترین کانال برای پرداخت زکات است.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا رحیمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع قروه پرداخت زکات را یکی از فرایض الهی برای مسلمانان دانست و اظهار کرد: این تکلیف الهی هر انسان مسلمانی است که در انجام فرائض دینی ثابت قدم باشد.
امام جمعه موقت اهل سنت قروه خاطرنشان کرد: همه ما باید در انجام فریضه الهی پرداخت زکات اهتمام زیادی داشته باشیم.
ماموستا رحیمی از کمیته امداد امام خمینی(ره) به عنوان بهترین کانال برای پرداخت زکات نام برد و تصریح کرد: کمیته امداد قروه تمام سعی و تلاش خود را در راستای یاری رساندن به نیازمندان بکار گرفته است.
وی در ادامه به بیان فضیلت سوره حمد پرداخت و افزودند: این سوره دارای فضیلت‌های بیشماری است که ما روزانه 17 مرتبه در میان نمازهای یومیه این سوره را قرائت می‌نماییم.
وی افزود: شیطان دشمن‌ترین دشمنان نسبت به مومنین است و خداوند متعال در سوره مبارکه نحل می فرماید هرگاه قرآن می‌خوانید از شر شیطان به خداوند پناه ببرید.
امام جمعه موقت اهل سنت قروه افزود: سوره حمد تنها سوره‌ای است که دو بار بر پیامبر (ص) نازل شده و تنها سوره‌ای است که بسم‌‌الله جز آیات آن سوره است.
ماموستا رحیمی با تاکید براینکه مسلمانان باید همه امور خود را با بسم الله الرحمن الرحیم آغاز کنند، گفت: سوره حمد به تعبیر مفسرین بالغ بر بیست نام است که عبارتند از ام الکتاب، ام القرآن، شافیه، کافیه، وافیه و ... .
ماموستا رحیمی به روایتی از حضرت جابر انصاری از پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد و گفت: خداوند در این آیه می فرمایند نه در تورات و نه در انجیل و نه در زبور سوره‌ای را با فضیلت تر از سوره حمد ندیده ام.
امام جمعه موقت اهل سنت قروه همنشینی با صالحین را مورد تاکید قرار داد و گفت: در انتخاب دوست باید دقت کنیم و با انسان های صالح همنشین باشیم چراکه نشستن با صالحان و خواندن آیات قرآن و اذکار موجب رهایی مومنان از آتش قیامت می‌‌شود.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها