اصل عبادت ضعیف شمردن خود در برابر خداوند است
1397/12/12
امام جمعه بهاران مریوان:
اصل عبادت ضعیف شمردن خود در برابر خداوند است
امام جمعه بهاران مریوان گفت: اصل عبادت ضعیف شمردن خود در برابر خداوند است ما در سجده با ارزشترین جای صورت را بر زمین می‌نهیم تا به بزرگی خداوند اقرار نمائیم.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا سید‌علی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بهاران مریوان با اشاره به نزدیک شدن به برگزاری جشن نیکوکاری و جمع‌آوری کمک برای نیازمندان، اظهار کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید:« و كسانى كه در راه ما كوشيده‌ اند به يقين راه‌‏هاى خود را بر آنان مى‌‏نماييم و در حقيقت ‏خدا با نيكوكاران است. سوره عنکبوت آیه 69».
وی تصریح کرد: خداوند خطاب به پیامبر(ص) و در واقع خطاب به همه ما می‌فرماید:« و پروردگارت را پرستش كن تا اينكه مرگ تو فرا رسد. سوره حجر آیه 99».
امام جمعه بهاران مریوان خاطرنشان کرد: اصل عبادت ضعیف شمردن خود در برابر خداوند است ما در سجده باارزشترین جای صورت را بر زمین می‌نهیم تا به بزرگی خداوند اقرار نمائیم.
ماموستا حسینی با بیان اینکه در هنگام سجده و گفتن « سجان ربی‌الاعلی بحمده» بین انسان و خدا فاصله‌ای نیست و سجده نزدیکترین حالت انسان به خداست، گفت: انسان باید تا زمان مرگ بر عبادت مداومت داشته باشد.
وی اظهار کرد: طبق وعده خداوند کارهای نیک ما مانند احسان به پدر و مادر، نماز و روزه و غیره نزد خداوند به امانت است و به انسان پس داده می‌شود.
 به گفته امام جمعه بهاران مریوان، خداوند علیم است و هیچ یک از کارهای انسان را فراموش نمی‌کند.
ماموستا حسینی با بیان اینکه ما نباید نگرانی داشته باشیم که فلان کار نیک را انجام و خداوند آن را فراموش کرده باشد، اظهار کرد: هیچ چیز نزد خدا گم نمی‌شود حتی اگر مثقال ذره‌ای باشد.
وی ادامه داد: در یک حدیث قدسی آمده که« اگر عبد من وجبی به سمت من آید من به اندازه یک بال به سمتش می‌آیم و اگر او به سمت من قدم بردارد من به سوی او خواهم دوید»
امام جمعه بهاران مریوان با بیان اینکه اگر عبد احسان  کند خداوند چندین برابر پاداش خواهد داد، گفت: تا زمانی که ما خالص و مخلص برای خداوند عبادت نمائیم خداوند نیز پاداش ما را چندین برابر خواهد داد.
ماموستا حسینی با تاکید براینکه عبادت سه قسم است که یک قسم آن بخاطر طمع رفتن به بهشت است، تصریح کرد: ما عبادت را بخاطر رفتن به بهشت انجام می‌دهیم که نزد خداوند قابل قبول است.
به گفته وی، قسم دوم ترس از عذاب خداوند و جهنم است که عبادت را برای گرفتار نشدن به آتش دوزخ انجام می‌دهیم.
امام جمعه بهاران مریوان با تاکید براینکه یک قسم از عبادت خالص و مخلص برای خداوند است، افزود: بسیاری از اولیای خداوند فقط برای رسیدن به خدا عبادت انجام داده‌اند.
وی اظهار کرد: یکی از فرمایشات رسول الله(ص) این بود که امت من دیگر گرفتار شرک نمی‌شوند، اما گرفتار دنیا خواهند شد و به دنیا فریب خواهند خورد».
امام جمعه بهاران مریوان اضافه کرد: این مژده بزرگی است که دیگر امت دچار شرک نمی‌شوند یا دیگر کسی از امت بت‌پرست، آتش‌پرست و یا شخص پرست نخواهند شد.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها