نیکی و احسان به دیگران دارای اجر عظیم نزد پروردگار است
1397/12/12
امام جمعه شهرستان سروآباد:
نیکی و احسان به دیگران دارای اجر عظیم نزد پروردگار است
امام جمعه شهرستان سروآباد گفت: نیکی و احسان به دیگران دارای اجر عظیم نزد پروردگار است.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، حاج ماموستا سیدعبدالقادر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد جامع سروآباد اظهار کرد: هشتم اسفند این ماه سالروز امور تربیتی بود که این روز را به همه فرهنگیان تبریک می‌گویم.
وی به افتتاح بنیاد علوی در این شهرستان اظهار کرد و گفت: هدف این این نهاد محرومیت‌زدایی است که با توجه به محرومیت این شهرستان راه‌اندازی این بنیاد می‌تواند نقش مهمی در رفع محرومیت در این شهرستان خواهد داشت.
خطیب جمعه سروآباد تفکر به قبر و سوال و جواب قبر را ضروری دانست و تصریح کرد: سجده و رکوع برای خداوند منان و نماز خواندن ما را از گناه و معصیت دور می‌کند.
به گفته وی، نمازی که ما را از گناه دور می‌کند، نمازی است که تکبر و غرور را از دل انسان دور می‌کند.
 امام جمعه سروآباد با اشاره به انفاق و بخشش از دیدگاه دین اسلام، گفت: جشن نیکوکاری نزدیک است که امیدواریم همه مردم در این جشن که ظرفیتی برای کمک به نیازمندان است شرکت کنند.
وی تصریح کرد: باید به فقرا کمک کنید تا خداوند اجر و پادش شما را بیشتر از انچه که بخشش نموده‌اید بدهد.
وی با بیان اینکه خداوند منان در این باره می‌فرماید «بی‌گمان اموالی را که به شما می‌دهم احسان و بخشش کنید تا خداوند به چندها برابر به شما انفاق کند» افزود: از خداوند بترسید و انفاق کنید و از خداوند هم انتظار داشته باشید که اجر و پاداش شمار ا می‌دهد.
امام جمعه شهرستان سروآباد اظهار کرد: هر کس خود را اهل بخشش و انفاق بداند، خداوند او را اجر می‌دهد و اگردست فقرا را بگیرید و به آنها کمک کنید.
ماموستا حسینی با بیان اینکه خداوند به شما اجر و پاداش می‌دهد و هر احسانی که می‌کنید، خداوند برای شما جبران می‌کند، اظهار کرد: خداوند در جایی به شما کمک می‌کند که انتظار ندارید.
وی اذعان کرد: امیدوارم که از اهل احسان و بخشش عقب نیافتیم و برای رفای حال فقرا اهل بخشش باشیم و در بخشش مالمان کوتاهی نکنیم.
وی تصریح کرد: نباید به افرادی که با زبان و یا به هر روشی می‌خواهند مانع احسان و بخشش ما شوند ارزش بگذاریم چون آنها دشمن قیامت ما هستند.
امام جمعه شهرستان سروآباد با بیان اینکه مال و اولاد ما محک آزمایش هستند، اذعان کرد: خداوند منان به هر احسان کننده‌ای که انفاق می‌کنند تا هفتصد برابر بلکه بیشتر اجر و جزا می‌دهد.
به گفته ماموستا حسینی، خداوند دارای نعمت و رحمت همگانی است و خداوند به دل هر احسان کننده‌ای آگاه و خبردار است.
وی با تاکید براینکه یکی از عظمت‌های اسلام توجه به انفاق است، گفت: پیامبر رحمت می‌فرماید «صبح زود وقتی بیدار می‌شوید احسان و بخشش کنید چون روز و عمر خود را بیمه می‌کنید».
امام جمعه شهرستان سروآباد تصریح کرد: پیامبر خدا در جای دیگر می‌فرماید هر کس در بین قوم و فامیل خود امنیت داشته باشد پادشاه سرزمین است و باید همه ما خداوند را بخاطر این امنیتی که داریم شکر کنیم.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها