گفتار نیک قلب انسان را نورانی می‌کند
1397/12/12
امام جمعه موقت کامیاران:
گفتار نیک قلب انسان را نورانی می‌کند
امام جمعه موقت کامیاران با تاکید براینکه قصه و گفتار نیک قلب انسان را نورانی می‌کند، گفت: در راه خدا انفاق و به ایتام کمک کنید تا مشمول رحمت پروردگار قرار گیرید.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا علی فروتنی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد جامع کامیاران با بیان اینکه در قرآن کریم 100 آیه برای دعا نازل شده است، اظهار کرد: بعضی از این آیات بر اساس زبان مردم نازل شده‌اند.
وی تصریح کرد: اگر این دعاها ذکر شوند خدای متعال آنها را اجابت می‌کنند، البته باید در این مسیر صبر و استقامت داشته باشید.
امام جمعه موقت کامیاران در ادامه به برگزاری جشن نیکوکاری همزمان با فرا رسیدن سال نو اظهار کرد: مردم خیر این شهرستان می‌توانند کمک‌های خود را در قالب این جشن به دست نیازمندان برسانند.
ماموستا فروتنی خاطرنشان کرد: مردم باید کمک‌های خود را به پایگاه‌هایی که درسطح شهر، مدارس و مساجد ایجاد می‌شود اهداء کنند.
وی با بیان اینکه خداوند متعال خطاب به پیامبر(ص) می‌فرماید‌«ای محمد(ص) به خانواده و امتت بگو که نماز بخوانند و زکات پرداخت کنند» تصریح کرد: پیامبر مکرم اسلام هم می‌فرماید: بیماران خود را بوسیله احسان و نیکوکاری شفادهید و خانه‌هایتان را بوسیله زکات حصارکشی کنید».
امام جمعه موقت کامیاران خطاب به حاضرین در مسجد گفت: در راه خدا انفاق و به ایتام کمک کنید تا مشمول این حدیث شوید که می‌فرماید کسانیکه به ایتام کمک کنند به قله‌های بلندی می‌رسند که هیچ کس نمی تواند این قله‌ها را فتح کند مگر اینکه اسیری را آزاد کند و یا ایتامی را طعام دهند».
ماموستا فروتنی اضافه کرد: حضرت جبرئیل(ع) وقتیکه به خدمت پیامبر(ص) رسید فرمود «اگر من برروی زمین بیایم و خدای متعال من را در جمله انسان‌ها قرار دهد با انسان‌های فقیر همنشین می‌شوم پس کمک به ایتام و فقرا اهمیت زیادی دارد».
وی با تاکید براینکه قصه و گفتار نیک قلب انسان را نورانی می‌کند، اظهار کرد: کسانیکه از ظلم و طاغوت دوری و به سوی خدا قدم برمی‌دارند، کسانی هستند که از احسن و خوبی‌ها تبعیت می‌کنند.
امام جمعه موقت کامیاران با اشاره به کسانی که در وزن و پیمانه خیانت می‌کنند عنوان کرد: پیامبر(ص) وقتیکه وارد مدینه شدند مشاهده کرد که هرکسی برای خود وزن و پیمانه‌ای دارد که برای خرید خود از وزن سنگین و برای فروش از وزن سبک استفاده می‌کنند.
 ماموستا فروتنی در ادامه به هجمه‌های فکری و اقتصادی دشمنان اشاره کرد و گفت: همه ما باید مواظب توطئه‌های دشمنان باشیم زیرا قرآن می‌فرماید مسلمانان نباید کفار را به عنوان سرپرست خود انتخاب کنند.
وی تصریح کرد: مردم ایران نیز بخاطر همین دستور دین اسلام است که هرگز سرپرستی کفار را نمی‌پذیرند و دشمنان به خاطر این ایستادگی است که ملت ما را بوسیله تحریم تحت فشار قرار داده است.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها