حفاظت از منابع طبیعی وظیفه شرعی و انسانی است
1397/12/12
امام جمعه سقز :
حفاظت از منابع طبیعی وظیفه شرعی و انسانی است
امام جمعه سقز گفت:‌ نگهداری وحفاظت از جنگل‌ها، مراتع و درختان وظیفه شرعی و انسانی ما انسانهاست که باید در حفظ و نگهداری آنها کوشا باشیم.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا سیدحسین حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در جمع نمازگزار در مسجد جامع سقز اظهار کرد:‌ هرچند روز مادر گذشته ولی جا دارد در این مکان مقدس این روز را به تمام مادران تبریک بگوئیم.
امام جمعه سقز تصریح کرد: معتقدم زحماتی که مادران برعهده دارند، اگر تمام سال را روز مادر بنامند بازهم کم است چون آنها هستند که نسبت به پرورش وتربیت فرزندان خود زحمت می‌کشند.
وی در ادامه به جشن نیکوکاری اشاره کرد و گفت: هرساله در 15 اسفند کمیته امداد با هدف کمک به نیازمندان اقدام به برگزاری جشن نیکوکاری می‌کنند.
وی اظهار کرد: یک سال از عمر ما می‌‌گذرد و عمر انسان روزی رو به پایان است پس تا زنده هستیم کسانیکه توانای مالی دارند به برادران دینی خود کمک کنند تا زمینه خوشحالی هموطنان خود را فراهم کنند.
خطیب جمعه سقز در ادامه به هفته منابع طبیعی اشاره کرد و افزود: نگهداری وحفاظت از جنگل‌ها، مراتع و درختان، وظیفه شرعی و انسانی ما انسانهاست که باید در حفظ و نگهداری آنها کوشا باشیم.
وی اظهار کرد: خداوند با آمدن بهار روح جدیدی به طبیعت می‌بخشند و نوعی زنده شدن را به ما یاد می‌دهند پس لازم است با کسانیکه بی‌رویه درختان را قطع می‌کنندبرخورد قانونی با آنها شود.
 ماموستا حسینی در ادامه به کسب روزی حلال اشاره کرد و گفت: خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرمایند به عهد خود وفا کنید و پیامبر(ص) نیز فرموده است کسی در معامله تقلب کند از امت من نیست.
وی اضافه کرد: پس کسانیکه در معامله با حیله وترفند کارمی کنند معامله آنها حرام است و مالی که عیب دارد اگر عیب آن درحین معامله گفته نشود معامله صحیح نیست!
وی خطاب به حاضرین در این جلسه افزود: در دادوستدهایی که مردم در طول روز باهم انجام می‌دهند باید سعی کنند صادقانه عمل نمایند تا موجب ضرر به دیگران نشود و با روزی حلال زندگی خود و خانواده را تامین نمایند.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها