تربیت الهی و انسانی افراد را به داشتن زندگی توام با آرامش رهنمون می‌کند
1397/12/12
نماینده ولی فقیه در استان کردستان:
تربیت الهی و انسانی افراد را به داشتن زندگی توام با آرامش رهنمون می‌کند
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: با تربیت الهی و اسلامی، انسان می‌تواند به درجات والای حیات دست پیدا کرده و در دنیا و آخرت زندگی با آرامشی داشته باشند.
آیت‌الله حسینی شاهرودی  در دیدار مدیرکل آموزش و پرورش و شورای تربیتی استان با وی اظهار کرد: همه عالم برای انسان و انسان برای تکامل، تعالی و رسیدن به قرب الهی خلق شده است.

وی نوع تربیت انسان را در انتخاب مسیر مهم دانست و با اشاره به تفاوت تربیت افزود: با تربیت الهی و اسلامی، انسان می‌تواند به درجات والای حیات دست پیدا کرده و در دنیا و آخرت زندگی با آرامشی داشته باشند و تربیت حیوانی و حرکت در مسیر شیطانی نیز باعث انحطاط و سقوط انسان و در نهایت زندگی جهنمی وی می‌شود.

وی به موضوع بشارت و انذار و ضرورت بهره‌گیری از این آموزه دینی در موضوعات تربیتی پرداخت و گفت: در موضوع تربیت انسان نیز مربی باید در درجه اول از بشارت و تشویق استفاده کرده و در صورت نیاز و در مراحل بعد به تذکر و انذار بپردازد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به توطئه و شیطنت دشمنان دین برای زدودن اسلام و اثرات آن در جهان، یادآور شد: با شکل گیری انقلاب اسلامی و احیای دین اسلام توسط حضرت امام خمینی(ره)، دشمنان با اقدامات شیطانی خود و با تمام توان خواستند وضعیت سابق را برگردانند و امروز به برکت رهبری مقام معظم رهبری (مد ظله‌العالی) این انقلاب خدایی تداوم دارد.

آیت‌الله شاهرودی با تاکید بر ضرورت مقابله با توطئه دشمنان و ایستادگی در مقابل شیطنت‌های آنان، عنوان کرد: ما وقتی موفق خواهیم شد که انسان‌های خدا محور تربیت کنیم و تربیت شدگان ما باید دارای روحیه انقلابی، معنوی‌گرا، آرمان‌خواه، روحیه جهادی و حماسی، استکبار ستیز، استقلال طلب، مردمی، عدالت خواه، مقاوم و شهادب طلب باشند.

وی اضافه کرد: امروز دشمنان در تلاش هستند که این روحیات را از جوانان ما بگیرند و ذهنیت را عوض کرده و به تحریف موضوعات بپردازند.

وی تربیت نیروی‌های بصیر که توان شناخت این مسائل را داشته باشد، یک ضرورت دانست و با بیان اینکه امور تربیتی بسیار مهم است و در برهه‌ای از زمان این مساله مورد توجه جدی قرار نگرفته است، تاکید کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری این مساله باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تربیت، تعلیم و علم‌آموزی بر اساس حکمت را سه مولفه مهم در اسلام دانست و با تاکید بر توسعه علم پژوهش محور و بهره‌گیری از علم بر مبنای حکمت گفت: توجه به تربیت اسلامی، موجب رستگاری انسان در دنیا و آخرت می‌شود.


آخرین کتاب ها