زمینه‌سازی برای تمدن اسلامی در گام دوم انقلاب مورد توجه است
1397/12/13
نماینده ولی فقیه در استان کردستان:
زمینه‌سازی برای تمدن اسلامی در گام دوم انقلاب مورد توجه است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: در گام دوم انقلاب برای دستیابی به تمدن نوین اسلامی باید زمینه‌های لازم را فراهم کنیم.

 آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در جلسه هم‌اندیشی مجمع نخبگان اندیشه‌ورز ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در سنندج، با اشاره به بیانیه مقام معظم رهبری در زمینه گام دوم انقلاب، اظهار داشت: ما باید در گام دو انقلاب در خودسازی، جامعه‌شناسی و تمدن‌سازی در این مسیر حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه تمدن نوین اسلامی متشکل از باورها، رفتارها و ارزش‌هایی است منطبق با فطرت انسانی است و تمام انسان‌های جهان با فطرت و منطق انسانی سبک زندگی متمدن اسلامی را قبول دارند.

وی اظهار کرد: در تمدن اسلامی مورد تاکید مقام معظم رهبری که در گام دوم انقلاب مورد نظر قرار گرفته است، بر تمام مسایل تاکید شده و راه و روش تمدن اسلامی و معروفات از خودسازی گرفته تا جامعه‌سازی و ایجاد تمدن اسلامی ترسیم شده است.

وی یادآور شد: تمدن اسلامی قدرتی دارد که سایر تمدن‌های غربی و اروپایی ندارند، تمدن اسلامی حامی مظلومین جهان و مقاوم در برابر کشورهای مستکبر و متجاوز است، کشور متمدن به دیگر کشورهای تجاوز نمی‌کند.

وی با اشاره به اینکه بشر امروز از نظام‌های مستکبر و ظالم جهان خسته شده است، گفت: تمدن نوین اسلامی از جهات معنوی و اخلاقی سازگار با فطرت انسانی است و سبک عالی و زیبای زندگی را به انسان معرفی می‌کند.

حسینی‌شاهرودی با اشاره به اینکه دشمنان نظام اسلامی در اوایل انقلاب اسلامی مشکلات و مصایب زیادی برای نظام جمهوری ایجاد کردند، گفت: امروز نیز پس از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب با بهره‌گیری از ابزار اقتصادی و اعمال فشار و تحریم اقتصادی درصدد ناکارآمد نشان دادن نظام است.

وی اظهار کرد: امروز علیرغم اینکه دشمنان درصدد ایجاد موانع پیشرفت کشور هستند، اما کشور ما در عرصه‌های مختلف توانسته به پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای دست یابد.

وی به پیشرفت‌های علمی و نظامی ایران اشاره کرد و گفت: امروز ایران  در زمینه علمی جز اولین کشورهای پیشرو جهان است و از نظر قدرت نظامی ایران به جایی رسیده که ناوهای امریکا کارایی خود را از دست داده است.

وی ادامه داد: ضعف قدرت نظامی و بدهی‌های مالی امریکا اگر به پیش رود فروپاشی این کشور در اینده حتمی خواهد بود.

وی با بیان اینکه کشورهای غربی دین و علم را مخالف هم می‌دانستند گفت: انقلاب اسلامی ایران با دستیابی به پیشرفت‌های علمی در طول این چهار دهه ثابت کرد که دین زمینه را برای پیشرفت‌های علمی فراهم کرده است و منجر به تحول در علوم مختلف شده است.

وی با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم انقلاب آنچنان که باید و شاید به آن پرداخته نشده است، گفت: نخبگان، اساتید دانشگاه و مسولان با تبیین این راهبرد در راستای حرکت در این مسیر برنامه‌ریزی کنند و راهکارهای مورد نظر را ارایه کنند.


آخرین کتاب ها