فکر و نیت گناه زمینه ساز انجام گناه است
1397/12/14
سلسله کلاسهای معرفتی و اخلاق ویژه کارکنان مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور
فکر و نیت گناه زمینه ساز انجام گناه است
کلاس اخلاق و معرفت افزایی ویژه کارکنان مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار گردید
سلسله کلاسهای معرفتی و اخلاق ویژه کارکنان مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با حضور مدیر ، معاونین، مسئولین و کارکنان مرکز بزرگ اسلامی روز 13 اسفند ماه در نمازخانه پیامبر اعظم(ص) برگزار گردید.

در این جلسه معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ  اسلامی غرب کشور با اشاره به حدیث« انما الاعمال بالنیات» گفت : نیت در فرهنگ اسلام، جان عمل است و خلوص نیت شرط صحت عبادات می باشد. حتی کار خوب نیز با نیت بد، فایده‌ای برای دنیا و آخرت شما ندارد. مثل کسی که به نیت ریا نماز بخواند.

حجت الاسلام و المسلمین حیدری کبیر ادامه داد: فکر و نیت گناه زمینه ساز انجام گناه است و انسان را به سمت گناه سوق می دهد. ولی از باب لطف خداوند در جایی که منجر به انجام گناه نباشد، عقاب ندارد.

 وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص تاثیر کلام بر خود و دیگران اشاره و تاکید کرد: کلام و سخنی که از زبان ما خارج می شود دو تاثیر دارد ؛ یکی تاثیرآن بر دیگران و دیگری تاثیر کلام بر خود، حرفی که توسط فرد زده می شود ابتدا در درون خود انسان تاثیر می گذارد بعد در دیگران و جامعه چه این حرف خوب باشد چه بد .

معاون فرهنگی و امور روحانیون ادامه داد: ان احسنتم احسنتم لانفسکم مصداق این مطلب است که نتیجه هر عمل و فعل و حرفی به خود ما بر می گردد ،اما در صورتی که فرد از عمل بد گذشته خود توبه کرده و از فعل و گفتار خود اظهار پشیمانی نماید خداوند متعال بر اساس آیه 135 آل عمران توبه او را خواهد پذیرفت .

 


آخرین کتاب ها