ماموستا فایق رستمی:امنیت پایدار کشور مدیون ایثارگری شهداست/ ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه
1397/12/19
خطیب نماز جمعه سروآباد:
ماموستا فایق رستمی:امنیت پایدار کشور مدیون ایثارگری شهداست/ ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه
خطیب نماز جمعه سروآباد با تاکید بر ضرورت ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: امنیت پایدار امروز کشور مدیون ایثار و از خودگذشتگی شهداست.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع با گرامیداشت 22 اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید، اظهار کرد: زنده نگهداشت یاد و خاطر شهدا زنده نگهداشت ارزش‌ها است.
وی تصریح کرد: امنیت امروز کشور حاصل ایثار و از خودگذشتگی شهیدانی است که در طول هشت سال جنگ تحمیلی با دست خالی در مقابل 37 کشور حامی صدام ایستادند.
خطیب نماز جمعه سروآباد با بیان اینکه شهدای انصار و مهاجر در مناطق مرزی جانشان را در طبق اخلاص گذاشتند تا ملت سربلند بماند، گفت: همه ما مدیون خون شهدان هستیم و باید در راستای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنیم.
به گفته نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری، امروز با وجود جنگ و ناامنی در منطقه به برکت خون شهدا کشور ایران در امنیت کامل به سر می‌برد و پله‌های رشد و ترقی را یکی پس از دیگری بالا می‌رویم.
ماموستا رستمی در ادامه بر توجه هرچه بیشتر به نیازمندان جامعه تاکید کرد و گفت: خدا می‌فرماید سخاوتمندان بر روی زمین جانشین من هستند.
وی با تاکید براینکه  دین اسلام برای فقرا اهمیت زیادی قائل شده، عنوان کرد: اکثر خانواده‌های بی‌بضاعت تحت پوشش کمیته امداد هستند که امیدواریم تک تک ما در رفع مشکلات آنها نقش خود را به درستی ایفا کنیم.
خطیب نماز جمعه سروآباد با اشاره به اینکه درجه و مقام انسان از مقام ملائکه بالاتر است، عنوان کرد: تقوا و توجه به هم‌نوع موجب ارتقای جایگاه انسان و قبولی عبادتش نزد پروردگار می‌شود.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری بخشش مال را از دستورات اسلام دانست و گفت:‌ هر کس مشکل کسی را حل کند خداوند مشکلات او را حل می‌کند و هر کس انسانی را بپوشاند خدوند او را در دنیا و قیامت خواهد پوشاند.
به گفته ماموستا رستمی، بخشش و انفاق مال در کنار محبت به پدر مادر موجب سعادتمندی انسان در دنیا و قیامت می‌شود.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها