ماموستا عبدالله عبداللهی:بخشش، دوستی و مهربانی را در جامعه به وجود می‌آورد
1397/12/19
امام جمعه بانه
ماموستا عبدالله عبداللهی:بخشش، دوستی و مهربانی را در جامعه به وجود می‌آورد
امام جمعه بانه با تاکید براینکه بخشش در جامعه دوستی و مهربانی را به وجود می‌آورد، گفت: هرچه ثروتمندتر باشیم مسئولیت و تکلیف بیشتری نسبت به جامعه داریم و باید بیشتر به فقرا توجه کنیم.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا عبدالله عبداللهی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بانه اظهار کرد: فقر چند نوع است و هر کدام از انواع آن نیازمند ارائه و انجام راهکار و نسخه خاص خود دارد.
وی تصریح کرد: دنیای امروز، از تنعم از خدا بی‌خبران و فقر انسان‌های بینوا و بیچاره می‌نالد؛ غذایی که در آمریکا توسط افراد متمکن دور ریخته می‌شود، می‌تواند تمام فقیران این قاره را بی نیاز کند.
امام جمعه بانه با بیان اینکه طبق آمار، تمام ثروت در کشورهای اروپایی در دست 20 درصد جمعیت است، افزود: این پدیده همیشه در طول تاریخ بشریت وجود داشته، چون خود بشر به وجود آورنده این وضع بوده است.
به گفته ماموستا عبدالهی، قشر مرفه هر روز در حال پیشرفت و ثروت‌اندوزی بیشتر و افراد نیازمند نیز همچنان زیر فشار له می‌شوند.
وی اظهار کرد: برای مقابله با پدیده فقر در کشورهای مختلف، کارهایی انجام گرفته که زیاد کارساز نبوده است.
وی افزود: «پیامبر (ص)می‌‌فرماید فقر برای من افتخار است، هیچ کدام از پیامبران در رفاه و نبوده‌اند و همیشه مانند مردم عادی در فقیر زندگی کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه اگر سیستم دفاعی بدن ضعیف باشد هر روز دچار مریضی می‌شویم، عنوان کرد: سیستم اقتصادی امروز کشور ما خیلی ضعیف است و همین ضعف موجب فساد و دست تنگی در جامعه شده است.
امام جمعه بانه خاطرنشان کرد: حفظ کرامت انسانی در زمان کمک به نیازمندان باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.
ماموستا عبدالهی گفت: ثروتمندان باید با حمایت از اقشار نیازمند جامعه مانع از افزایش شکاف اجتماعی شوند.
وی احترام به والدین را از دیگر دستورات دین اسلام دانست و گفت: قرآن به ما دستور داده شده که نسبت به پدر و مادر خود با احترام و ادب رفتار کنیم.
 به گفته وی، یکی از نشانه‌های بندگان مخلص خداوند این است که همیشه احساس می‌کنند، فقرا در نزد آنها حقی دارد.
امام جمعه بانه با تاکید براینکه بخشش در جامعه دوستی و مهربانی را به وجود می‌آورد اذعان داشت: هرچه ثروتمندتر باشیم مسئولیت و تکلیف بیشتری نسبت به جامعه داریم و باید بیشتر به فقرا توجه کنیم.
 وی با بیان اینکه کمک به نیازمندان باید در قالب ساز و کار مشخص انجام شود، گفت: مردم باید حمایت‌های خود را از طریق نهادهایی مانند کمیته امداد و بهزیستی به دست نیازمندان واقعی برسانند.
 انتهای پیام/

آخرین کتاب ها