ماموستا ملا محمود ابن‌الخیاط :وحدت لازمه گذر از شرایط سخت اقتصادی کشور است
1397/12/19
امام جمعه موقت سقز
ماموستا ملا محمود ابن‌الخیاط :وحدت لازمه گذر از شرایط سخت اقتصادی کشور است
امام جمعه موقت سقز با بیان اینکه دشمنان سعی دارند با بهره‌گیری از شبکه‌های مجازی مردم را از وضع موجود ناامید و با این کار در کشور ایجاد ناامنی کنند،گفت: وحدت مردم و مدیریت درست مسوولان لازمه گذر از شرایط سخت اقتصادی امروز در کشور است.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا ملا محمود ابن‌الخیاط در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع سقز به تحریم امریکا و جنگ اقتصادی دشمنان اشاره و اظهار کرد: ملت ما به خصوص جوانان هوشیار باشند چون شبکه‌های معاند دنبال ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه هستند.
وی تصریح کرد: دشمنان سعی دارند با بهره‌گیری از شبکه‌های مجازی مردم را از وضع موجود ناامید و با این کار در کشور ایجاد ناامنی کنند.
 وی با بیان اینکه وضعیت امروز در کشور تنها به خاطر تحریم‌ها نیست، افزود:‌ پنجاه درصد این مشکلات ناشی از تحریم‌ها است، پنجاه درصد دیگر آن ناشی از بی‌مدیریتی در جامعه است که امیدواریم با تلاش مسوولان و مدیریت مناسب آنها شاهد رفع مشکلات موجود باشیم.
 وی تصریح کرد: مسئولین باید با برنامه‌ریزی درست زمینه رفع این مشکلات را فراهم و از سوی دیگر مردم با صبر و وحدت توطئه‌ و تحریم‌های دشمنان را دور بزنند.
ماموستا ابن‌الخیاط با اشاره به اینکه در هر کجای جهان اگر برای مسلمانان مسئله‌ای پیش بیاید یک سوی این دسیسه آمریکاست، بر حفظ وحدت در برابر دشمنان تاکید کرد و گفت:  ایران اسلامی با هیچ کشور دشمنی ندارد، اما آمریکا و دشمنی‌های آنان علیه ما کاملا محسوس و نمایان شده است.
وی افزود: امروز از سوی آمریکای جهان‌خوار، تحت شدیدترین تحریم‌ها قرار داریم که این مرحله را به یاری خداوند و همراهی مردم پشت سرخواهیم گذاشت و در این زمینه هم دشمنان را ناکام خواهیم کرد.
امام جمعه موقت سقز تصریح کرد: حضرت محمد(ص) در آن دوران مورد هجمه‌های سنگین، دشمنان قرار داشت و همیشه از خداوند برای به راه راست آوردن دشمنان دعا می‌کرد تا آنان از این سرکشی‌ها دست بردارند.
ماموستا ابن‌الخیاط ادامه داد: پیامبر نور و رحمت، همیشه با مردم و اصحاب دلسوزانه رفتار می‌کردند که ما به عنوان امت این پیامبر باید همواره راه و روش ایشان را سرچشمه خود قرار دهیم.
وی در ادامه خطبه‌های نماز با تبریک هفته منابع طبیعی و جشن نیکوکاری گفت: منابع طبیعی ثروت ملی است و برای حفظ و نگهداری آن باید تلاش کنیم.
 وی اظهار کرد: مردم نوعدوست و خیر باید در راستای رسیدگی به امور افراد بی‌بضاعت در جامعه اهتمام و کمک‌های خود را از طریق کمیته امداد به دست نیازمندان برسانند.
وی درپایان به چهارشنبه آخر سال نیز اشاره کرد و از مردم خواست بجای خرید ترقه برای بچه‌ها  و ترقه بازی هزینه آن را در مسیر حمایت از نیازمندان هزینه کنند.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها