ماموستا عبدالرحمان خدایی:امنیت و اقتدار امروز کشور از برکات خون شهدا است
1397/12/19
امام جمعه سنندج
ماموستا عبدالرحمان خدایی:امنیت و اقتدار امروز کشور از برکات خون شهدا است
امام جمعه سنندج با تاکید بر زنده نگهداشت یاد و خاطر شهدا گفت: شهیدان با تقدیم جان خود امنیت و آسایش کنونی را برای ما به ارمغان آورده‌اند.
به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ سلامی غرب کشور،ماموستا عبدالرحمان خدایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهر سنندج، با اشاره به 22 اسفندماه روز بزرگداشت شهدا به جایگاه شهدا در نظام اسلامی اظهار کرد: شهیدان با تقدیم جان خود امنیت و آسایش کنونی را برای ما به ارمغان آوردند و امیدواریم تداوم راه و مسیر شهدا را فراموش نکنیم.
وی خاطرنشان کرد:: خداوند در قرآن می‌فرماید« ای کسانی که اهل ایمان هستند و به یکتایی پروردگار، پیامبر اسلام(ص) و روز رستاخیز ایمان دارید اگر مرتکب گناه و معصیت شوید پشیمان و توبه خالصانه کنید.
امام جمعه سنندج با بیان اینکه رحم و کرم و بخشش خداوند زیاد است، اذعان داشت: خداوند گناه همه بندگانش را می‌بخشد و در روز قیامت به خاطر پیامبر گرامی اسلام (ص) گناهان امتش را مورد شفاعت قرار می‌دهد.
ماموستا خدایی در ادامه با تبریک فرا رسیدن ماه رجب و سالروز ولادت امام محمد باقر به همه مسلمانان و تصریح کرد: همه مسلمانان باید در راستای تبعیت و پیروی از دستورات حق تعالی و پیامبر گرامی اسلام و قرآن گام بر داریم.
وی گفت: تا چند روز دیگر سال تمام می‌شود عمر می‌گذرد انسان باید اعمال سال گذشته را مورد محاسبه قرار دهد و نسبت به تغییر رفتار و کردار خود در سال جدید اهتمام داشته باشد.
 وی اظهار داشت: خداوند در قرآن می‌فرماید«ای کسانی که اهل ایمان هستید و به تنهایی پروردگار خالق، پیامبرگرامی اسلام(ص) و روز رستاخیز ایمان دارید، اگر مرتکب گناه و اشتباهی شدید پشیمان و توبه خالصانه کنید و خطاها را تکرار نکنید، چرا که رحم و کرم خدا زیاد و بندگانش را می‌بخشد و مأیوس نمی‌کند».
امام جمعه سنندج با تبریک فرارسیدن ماه رجب و سالروز ولادت امام محمدباقر(ع) افزود: امیدوارم همه ما مسلمانان در راستای تبعیت و پیروی از دستورات حق‌تعالی، پیامبرگرامی اسلام(ص) و قرآن گام برداریم و دنباله‌رو نفس و اهداف شیطانی نباشیم.
وی با تاکید بر اینکه احسان و صدقه واجب و قلب انسان‌ها را آرام می‌کند، گفت: صداقت، یک‌رنگی، مردم‌گرایی و نوع‌دوستی، اطاعت از فرامین حق‌تعالی، رفتار و کردار اسلامی ویژگی مسلمان واقعی است و باید در این راستا گام برداریم.
‌ماموستا خدایی توجه به اقشار نیازمند در این روزهای پایان سال را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید در این این ایام دل نیازمندان را خوشحال کرده و شادی عیدمان را با نیازمندان تقسیم کنیم تا بلکه مشمول رحمت الهی قرار گیریم.
امام جمعه سنندج در بخشی دیگر از خطبه‌های خود با اشاره به اهمیت توسعه فضای سبز و درختکاری خاطرنشان کرد: توسعه فضای سبز و درختکاری نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها و مردم است و باید همواره این امر مهم را مدنظر قرار دهیم.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها